Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kto nami rządzi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla nas istotna jest jedynie odpowiedź na pytanie, czy i kiedy społeczeństwa wspomnianych państw, ockną się z letargu i postawią przed trybunałem stanu, rządzących nimi zbrodniarzy .

Po zakończeniu II Wojny Światowej, władzę w Polsce przejęli okupanci z ZSRR. Po dokooptowaniu miejscowych szumowin i przestępców, rządzili oni nieprzerwanie przez cały okres PRLu. Jedyna ewolucja jaka zachodziła w tej „elicie” polegała na zmianach pokoleniowych.  
 
W pamiętnym roku 1989, nastąpiły dodatkowe zmiany „dekoracyjne”. Rządząca szumowina, zmieniła kolor krawatów i  retorykę ideologiczną, a państwo nazwę na III RP.
 
Sprawna „transformacja ustrojowa”, pod dyktando osobników pokroju „profesora” Leszka Balcerowicza, ogołociła pospólstwo z tego co jeszcze posiadało. Biorąc pod uwagę pełne zawłaszczenie elity przez powyżej opisanych przestępców, wsparte na dodatek pełną zdradą „polskiego kościoła katolickiego”, który póki był prześladowany przez komunistów w PRLu, póty był „zawsze z Narodem”, a zdradził go natychmiast, kiedy to dogadał się z przefarbowanymi nowymi/starymi władcami naszej Ojczyzny.
 
 
Nie było nikogo kto mógłby wytłumaczyć głupiemu pospólstwu, że jest bezlitośnie okradane i niszczone, a jego „państwo” to jedynie kolonialna atrapa „suwerennej Rzeczpospolitej”.
 
Przyszedł jednak czas mistyfikacji „pandemii koronawirusa”, która grubymi nićmi szyta umożliwiała każdemu, nawet mało rozgarniętemu, pojąć fakt pełnej agenturalności „elit”, czy to przy władzy, czy „opozycji”, działających niezmiennie  z całą premedytacją, na poleceni jej autentycznych „sponsorów”, na szkodę państwa i społeczeństwa. 
 
Oczekiwane „przejrzenie na oczy” obywateli, nie nastąpiło jednak. Są tego dwie przyczyny.  
Pierwsza, to znaczące obniżenie poziomu intelektualnego pospólstwa, po 30 z górą latach edukacji w „prestiżowych szkołach” na unijną modłę. 
 
Druga, to katastrofalne załamanie się społecznej moralności, po 30 latach „wychowania” we wspomnianych już „szkołach”, oraz „troski duszpasterskiej” wyzwolonego z ucisku komunistów „polskiego kościoła”. Bowiem wielu trzeba „lekarzy”, „dziennikarzy”, urzędników różnych szczebli, itd., by utrzymać ten mit epidemii w społeczeństwie.
 
Przy czym truizmem jest stwierdzenie, że pozostałe „światłe” państwa Zachodu osiągnęły porównywalny poziom degrengolady.   Inne tylko były drogi dojścia do tego stanu.
 
W zacytowanym poniżej artykule:

 
 
Amerykański autor, tak podsumowuje obecną sytuację w „przodującej demokracji świta”, jaką mienią się być Stany Zjednoczone:

 
Trump, Biden, Pence, Harris i ich błazeńscy pomocnicy, tacy jak Michelle Obama, czy Pompeo publicznie występują codziennie pod przykryciem parasola. Bo to właśnie „ludzie parasola” prowadzą ten cyrk. Choć ich błazny wyskakują z różnych limuzyn, odgrywając role wzajemnych wrogów, ku uciesze publiczności, polewając się nawzajem pomyjami, to wszyscy oni są częścią tego samego przedstawienia i pracują na tych samych szefów.
 
Niestety większość ludzi uważa ten cyrk za realny świat i w to, że błazny nie prostytuują się  dla tych samych panów, ale są rzeczywistymi przeciwnikami.
 
Ludzie parasola, to potentaci, którzy są właścicielami tego przedstawienia. Niektórzy uświadomieni obywatele zwą ich „tajnym rządem”, inni „deep state”, a jeszcze inni „elitą władzy”, która prowadzi ten przestępczy biznes, tumanienia ludzi, tak by nigdy nawet jeden promyk prawdy nie zawitał pod wspomniany „parasol”.
 
To oni produkują i reżyserują codziennie kolejne odcinki cyrkowego spektaklu, mającego na celu odwrócenie uwagi od „bocznych scen”, na których miliony ludzi są  niszczone. Pomimo, że te „boczne spektakle” są rzeczywistym głównym wydarzeniem, to mało kto zwraca na nie uwagę, wpatrując się w główną scenę cyrkową, na którą kierują ich światła reflektorów.”
 

 Ten obrazowy opis, w pełni pasuje, zarówno do sytuacji w III RP, jak i każdym innym państwie zachodnich „demokracji”.
 
Dla nas istotna jest jedynie odpowiedź na pytanie, czy i kiedy społeczeństwa wspomnianych państw, ockną się z letargu i postawią przed trybunałem stanu, rządzących nimi zbrodniarzy i ich szatańskich pryncypałów?
 

    

KOMENTARZE

 • @ Autor
  "Po zakończeniu II Wojny Światowej, władzę w Polsce przejęli okupanci z ZSRR. Po dokooptowaniu miejscowych szumowin i przestępców, rządzili oni nieprzerwanie przez cały okres PRLu. Jedyna ewolucja jaka zachodziła w tej „elicie” polegała na zmianach pokoleniowych.

  W pamiętnym roku 1989, nastąpiły dodatkowe zmiany „dekoracyjne”. Rządząca szumowina, zmieniła kolor krawatów i retorykę ideologiczną, a państwo nazwę na III RP."
  __________

  To nie jest prawidłowa teza. Gdyby było tak, jak Autor pisze, to po 1989r. nie było czego rozkradać i niszczyć, wszystko było już dawno rozkradzione i zniszczone.
 • C-Ro-SS i Pi-Ra-Mi-Da to symbole KORPOROACJI Para-Sol - bataliony ZOFIA i PARASOL - NIEBIESKO-CZERWONI. -
  .


  Stare ilustracje uaktualnione 9 miesięcy temu.


  https://static.wixstatic.com/media/567bb5_dc1aa428cfb04ff599449c3c0b4b56d2.jpg/v1/fill/w_550,h_229,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01/567bb5_dc1aa428cfb04ff599449c3c0b4b56d2.jpg
  https://m.neon24.pl/5bf1f71bf61a61f0fc55181a74de09fa,14,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Autor "Po zakończeniu II Wojny Światowej, władzę w Polsce przejęli okupanci z ZSRR. Po dokooptowaniu miejscowych szumowin i
  i przestępców, rządzili oni nieprzerwanie przez cały okres PRLu. Jedyna ewolucja jaka zachodziła w tej „elicie” polegała na zmianach pokoleniowych."  Napisałeś ŚWIĘTĄ prawdę !!!!


  Jednak KOMUNIŚCI, SOCJALIŚCI i wszystkie inne DEMOKRACJE (w języku greckim znaczy WŁADZA-LUDU - LUDOWA,...) zawsze i do samego końca będą SZLI w ZAPARTE = BRNELI w BAGNO !!!


  Są dwa powody takiego zachowania się i takiego postepowania OSOBNIKÓW WCIĄGNIĘTYCH NA CZŁONKA PARTI tak zwanej dla zmyłki "ROBORTNICZEJ":


  1) W dalszym ciągu jako PIĄTA KOLUMNA ukrywajaca się za parawanem Słowian i patriotów poskich wykonują swoje stare/NOWE zobowiązania PARTYJNE czyli FREEMASOŃSKIE mącenie, zamętnianie wody !!!

  2) Powód mniej prawdopodobny, to może niektórych byłych JUDASZY gryzie jakieś niezrozumiałe dla uczciwtych ludzi ich zmącone sumienie.  My Prawdziwi Polacy i Słowianie DOSKONALE WIEDZIELIŚMY w tedy i WIEMY dziś, kim BYLI CZŁONKOWIE PZPR w PRL i kim są oni DZIŚ i kim są ich DZIECI i WNUKI !!!!  UCZCIWI patriotyczni Polacy/Słowianie tak samo jak za SOCJALISTYCZNEGO PRLu, tak również i dziś NIE ZAJMOWALI i NIEZAJMUJĄ ŻADNYCH bardziej czy mniej ODPOWIEDZIALNYCH STANOWISK !!!!  SWITOWA KOMUNA i SOCJALIŚCI maja się ŚWIETNIE i sa już obecnie w OTWARTYM NATARCIU !!!

  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 20:51:15
  "My Prawdziwi Polacy i Słowianie DOSKONALE WIEDZIELIŚMY w tedy i WIEMY dziś, kim BYLI CZŁONKOWIE PZPR w PRL i kim są oni DZIŚ i kim są ich DZIECI i WNUKI !!!!"
  ______________________

  Do 1990r. myślałem podobnie. Gdym wtedy wiedział to, co wiem dzisiaj o PRL, zapisałbym się do PZPR - na pewno zapisałbym się po 1968r.
 • @Rzeczpospolita "Gdym wtedy wiedział to, co wiem dzisiaj o PRL, zapisałbym się do PZPR" - O tym właśnie napisałem!
  .


  !!!
  Działalność polityczna Aleksandra Kwaśniewskiego w PRL po roku 1968:  W 1977 (!!!) wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej


  W młodości był aktywistą socjalistycznych studenckich organizacji prorządowych.

  Pełnił funkcję przewodniczącego rady uczelnianej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich w latach 1976–1977, później wiceprzewodniczącego zarządu wojewódzkiego w Gdańsku w latach 1977–1979 oraz członka władz naczelnych SZSP od 1977 do 1982.  Ojcem Aleksandra Kwaśniewskiego był Zdzisław Kwaśniewski lekarz !!!!kierownik przychodni kolejowej (PRL-owski kacyk).


  Aleksander Kwaśniewski, był redaktorem naczelnym tygodnika studenckiego „itd”, następnie został redaktorem naczelnym „Sztandaru Młodych”, Współtwórca pierwszego polskiego czasopisma poświęconego komputeryzacji „Bajtek”.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jerzy Andrzej Jaskiernia, od 1970 do rozwiązania (!!!) działał w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
  !!!!!!!!!!!!!!!!
  Bogdan Jerzy Lis, w 1975 (!!!) wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  Wlatach 1974–1980 działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej.

  Pełnił funkcję wiceprzewodnicząego zarządu zakładowego ZSMP.  Czesław Kiszczak​
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Kiszczak


  Leszek Cezary Miller, działalność polityczna w PRL​: W 1969 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

  w latach 1973–1974 pełnił tam funkcję sekretarza komitetu zakładowego PZPR.

  W 1977 ukończył studia z zakresu nauk politycznych w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR.

  Po studiach został etatowym pracownikiem aparatu partyjnego. Pracował w Komitecie Centralnym, kierując Zespołem ds. Młodzieży, a następnie Wydziałem ds. Młodzieży.

  Był członkiem Komisji ds. Wewnątrzpartyjnych oraz Działalności Partii w Organach Przedstawicielskich i Administracji Państwowej KC, a także Komisji ds. Propagandy KC. Od 1982 członek Komitetu Wykonawczego Rady Krajowej Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego.

  W latach 1986–1989 był pierwszym sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Skierniewicach.

  W grudniu 1988 został członkiem i sekretarzem KC PZPR.

  Pełnił funkcję przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży, Stowarzyszeń i Organizacji Społecznych.


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Pradziadkiem Leszeka Cezarego Millera od strony ojca był żydowski krawiec Eliasz Miller, syn Moszego i Sure z domu Francuz (!!!!),
  który w 1869 dokonał konwersji na chrześcijaństwo, przyjmując imię Aleksander.


  ------------------------------------------------------------------


  I tak można wymieniać tych niePolaków / nieSłowian bez końca !!!


  Wszyscy PRL-owscy PARTYJNIACY NA STANOWISKACH, NIE BYLI ani Polakami, ani Słowianami, ani TEŻ ROBOT-nikami czy chłopami !!!!!

  Bogumił Boguchwał
 • "Kto nami rządzi?"
  -------------
  Ludźmi stworzonymi przez Boga rządzą dzieci Kaduka ("Waszsym ojcem jest diabeł...").
  Jest to proces, który zaczął się już z chwila zerwania wiadomego jabłka przez Ewę. Dzisiaj nie ma prawie wcale ludzi stworzonych przez Boga, którzy nie zrywaliby całymi naręczami owych jabłek z wiadomego drzewa codziennie. Na przestrzeni wieków zmieniają się tylko metody kuszenia i przysłowiowe koraliki, świecidełka, lusterka, etc.
  Wniosek?
  Wystarczy nie słuchać Szatana i nie zrywać wiadomych jabłek - aby na powrót stać się człowiekiem - i na powrót niejako automatycznie uczynić z Ziemi Raj. Jest to z każdym dniem trudniejsze - ale nie niemożliwe.
 • Jest pytanie...
  Gdyby nastąpiło "przebudzenie" - to jaki miałoby to wyraz?
  Czy od razu powstałyby instytucje życia społecznego zgodne z nowym (jakim?) zapotrzebowaniem?
  Nowe regulacje prawne, Nowe szkolnictwo i wysokie emerytury, tudzież wysokie płace (za nic nie robienie)?
  Ja tak z ciekawości...
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:45
  ----------------
  "Gdyby nastąpiło "przebudzenie" - to jaki miałoby to wyraz?"
  ----------------
  Ludzkość "obudzi" tylko powszechna świadomość. Jezus Chrystus zasiał kiedyś ową świadomość - i ona kiedyś wybuchnie - podobnie jak "wybucha roślinność na sawannie wraz z pierwszym deszczem.
  Wniosek?
  W/w świadomość będzie kształtować też - wyraz owego przebudzenia.
 • G..no prawda w zakresie oceny PRLu
  "
  Po dokooptowaniu miejscowych szumowin i przestępców, rządzili oni nieprzerwanie przez cały okres PRLu.
  "
  Te "szumowiny" zlikwidowały analfabetyzm biedę i bezrobocie odziedziczone po światłych i wykształconych "Dziedzicach" latyfundystach oraz oligarchach kościelnych żyjących z niewolniczej pracy chłopa Polskiego..albo w miastach z niewolniczej pracy robotnika Polskiego.

  Te "szumowiny" zelektryfikowały Polskę ciemną po oświeconych "dziedzicach" II RP i oligarchach kościelnych.

  Te "szumowiny" uprzemysłowiły rolniczą Polskę budując tysiące zakładów pracy...

  Te "szumowiny" pobudowały miliony mieszkań dla Polaków w których to mieszkaniach Polacy mieszkają do dzisiaj ..i które nadal są lepsze od tych budowanych bez lichwiarzy dzisiaj ..no skala całkiem inna w PRL miliony mieszkań a dzisiaj dziesiątki tysięcy i tylko za lichwę.

  Te "szumowiny" wykształciły wysoko całe pokolenia Polaków którzy za II RP byli analfabetami lub góra po kilku klasach podstawówki i oczywiście po rekolekcjach w kościele.

  Na tym tle nic dziwnego że dziedzice i pożyteczni idioci spod oligarchicznej ambony strzelali po wojnie w plecy nauczycielom, urzędnikom państwowym i każdemu kto chciał się uczyć, mieć pracę mieć perspektywy życiowe...

  Straszne były te "Szumowiny"
  Nie rozumiem jednego dlaczego nie rozkradły wszystkiego dla siebie i swoich nadzorców ..jak to zrobiły demokratyczne solidaruchy z majątkiem Państwa Polskiego...
  W PRLu Polskie fabryki były Polskie a w Państwie solidaruchów już tak nie jest Polskie fabryki wcale nie są Polskie.

  Proszę o wyjaśnienie tych wątpliwości.
  Bo nie rozumiem ..
 • @Oscar 09:44:59
  ------------
  "G..no prawda w zakresie oceny PRLu"
  ------------
  To Pan się myli - Panie @Oscar - powtarzając idiotyzmy za bolszewicką propagandą.
  Wniosek?
  Pan, Panie @Oscar czynisz cnotę z ostatecznego zamordowania II RP, która i tak kiełkowała wówczas polskością pomimo tylu lat zaborów i konsekwencji z nimi związanych. Panie @Oscar - zrzuć się Pan w końcu z siebie te bolszewickie brednie - bo diablisko przebrane w czerwony kubraczek i teraz też rządzi po swojemu w atrapie Polski i gdziekolwiek indziej.
 • Ciekawy artykuł o pomocy źydom w ramach operacji Most
  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/operacja-most-tysiace-zydow-przewiezionych-z-zsrr-przez-polske-do-izraela/f11k50e

  Operacja Most..
 • @demonkracja 10:19:24
  a gdzie się mylę ?
  konkrety proszę.. zaprzeczenia...
  nt edukacji, industrializacji, elektryfikacji, de analfabetyzacji..reformy rolnej... budownictwa mieszkaniowego.. itd itp..
  oraz grabieży majątku narodowego (nie mylić z zagrabionym wcześniej majątkami oligarchicznymi nielicznych oligarchów i kleru..)

  Konkrety proszę...
  nie będzie bo nie może być bo nie ma...
  mogą być tylko kłamstwa..łatwe do obalenia.
 • @Oscar 10:19:52
  A co w nim takiego ciekawego?
  Chociaż sam pomysł wywożenia ruskich żydów via Okęcie uważam za zabawny, to jednak uważam że operacja most nie służyła wywożeniu Żydów.Wywożeniu-owszem ale nie Żydów.
 • @ikulalibal 10:45:26
  No to jaśniej proszę..kogo jak nie żydów wywozili..
  W tej opowieści ciekawa jest postawa PISu który odebrał emerytury "zasłużonym" dla żydów..
  żydzi o nich zapomnieli i pozwolili PISowi czy PIS tak nieporadnie napisał ustawę ??
  Tam jest drugie dno..
 • @demonkracja 08:32:22
  Mógłby Pan przybliżyć, czym jest ta świadomość? Bo ja chyba mało kumaty jestem...
 • Moim zdaniem społeczeństwa ockną się dopiero wtedy,
  kiedy zwrócą się do Boga. Obecnie rządzą okultyści wyznający kult szatana. Bezpośrednie wielbienie szatana wymaga ofiary ludzkiej i elity są tego świadome. Rozumieją, że sami są potencjalnymi ofiarami swego bóstwa i żadne z nich nie chce się rozstać życiem. Dlatego składają ofiary z ludzi i zwierząt na obrzędach prywatnych, a także poświęcając ludzkie życie na całej planecie przez organizowanie wojen, konfliktów lokalnych, zamachów. W ramach tej postawy okultystycznej wszyscy ludzie, których nie można niszczyć, muszą żyć w strachu i oddać swą energię szatanowi, dlatego trzeba dla nich stworzyć jak najgorsze warunki życia. Są głęboko przekonani że siła, która za nimi stoi jest najpotężniejsza i zapewnia im odporność na ataki i oskarżenia, obdarza mocą i bogactwem pod warunkiem regularnego składania ofiar.
  Ludzie mają oczy szeroko zamknięte i przymglone umysły nawet po prezentacji przedstawień na otwarciu tunelu Gottharda. Wiarę w Boga zastąpili bez sprzeciwu wiarą w wirusa, której zdecydowali się bronić jak własnego życia. I ten strach.
  ww.prisonplanet.pl/kultura/zdjecia_z_balu,p2012531881
 • @demonkracja 10:19:24
  "czynisz cnotę z ostatecznego zamordowania II RP, która i tak kiełkowała wówczas polskością"

  Zwłaszcza po 1926r., gdy BP stał się prywatną spółką ze statutem podyktowanym przez żydowską finansjerę, co zablokowało rozwój kraju - dokładnie tak samo jak po 1990r. - Brednie Pan wypisuje.
  PRL, włącznie z okresem żydo-bolszewickim 1944-56, to był w całych dziejach 1000-lecia RP najlepszy okres rozwoju gospodarczego.
 • @wercia 12:26:33
  "społeczeństwa ockną się dopiero wtedy, kiedy zwrócą się do Boga"

  Do żydowskiego Jahwe -? - Nie, tylko nie to.
 • @Rzeczpospolita 20:23:09
  A to nie do końca jest tak. Po pierwsze, to nie teza, a historia czyli fakty, a po drugie : owszem było. Otóż Stara Komuna wychodziła z zasady, że "kraść to trzeba umić" ( z akcentem na "umić!")- no czyli tak żeby nikt nie złapał, po okrągłostołowej umowie: wy nie ścigacie naszych a my waszych "sprywatyzawano" do tej pory państwowy przemysł. Co nie było możliwe po 44-tym stało się możliwe, legalne i "upragnione" po 89-tym.

  :)
  Więc jednak Autor ma rację.
  5*
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:10:45
  Chcą zastąpić ten "wyraz" tęczowymi NGO-sami.
  Mam nadzieję, że nastąpi "kolejne przebudzenie" i to się nie uda.
  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:13:16
  Właściwie, wystarczyłoby i byłoby prościej, gdyby to Bóg zwrócił się do tych społeczeństw. :/?
  ... no byłoby prościej.
 • @JimA 15:43:43
  poprawka:
  " "sprywatyzawano" do tej pory państwowy przemysł.""-

  - powinno być : "... do tej pory nietykalny! państwowy przemysł."

  za szybko napisałem.
 • ;) Czytając NEon, mogę szczerze przyznać, że mogę porozumieć
  się z 1-3 piszącymi tutaj. Większość piszących ma swój własny świat, swoją ocenę przeszłości i zupełnie niezrozumiałą wizję przyszłości. Pisząc tu nie liczy się z innymi, ich poglądami, ocenami, ani potrzebami.

  Każdego kto, kto ma inne zdanie, może natychmiast obrzucić wyzwiskami, znieważyć w możliwy sposób bez żadnego poczucia wspólnoty czy empatii. Nawet grono pobożnych, każdy wierzy w swojego Boga, każdy lepiej od innych zna jego myśli i nie ma żadnego respektu dla pozostałych świętobliwych.

  W takim układzie jest trudno o wspólnotę, jeżeli nie ma wspólnej wizji. Trudno o wspólne budowanie, kiedy nikt nikogo nie szanuje, oraz kiedy nie ma żadnych autorytetów.

  "Dla nas istotna jest jedynie odpowiedź na pytanie, czy i kiedy społeczeństwa wspomnianych państw, ockną się z letargu i postawią przed trybunałem stanu, rządzących nimi zbrodniarzy i ich szatańskich pryncypałów?"
  Naprawdę ludzkość na to czeka? To jest ludzkim marzeniem?
 • Przebudzenie nastąpi gdy strach zajrzy w oczy
  To się stanie niedługo bo już diabeł psioczy
  Na tych co się nie dają prowadzić na sznurze
  A jest tych opornych Wierzących grono duże

  Różaniec najlepszą bronią przeciw czartowi
  Módlmy się co dzień niech się dołączają nowi
  Siła zjednoczona przeciw złemu da wynik
  Piszę jako Wierny, nie ateista cynik
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JimA 15:43:43
  Po 44 była nacjonalizacja majątków oligarchów wszelakich.
  co znaczy "nie była możliwa prywatyzacja" kto uniemożliwiał...sami sobie rządzący uniemożliwiali czy Stalin zakazał ? a może Churchill ?

  Bzdury pan pisze usiłując oczernić lewicę ...która nacjonalizowała i rozbudowywała majątek Narodowy Polaków.
  Prywatyzowali i rozkradali żydzi z różnych politycznych stron (sprawdź sobie nazwiska wielkich prywatyzatorów 90% to żydzi)..oraz KK
  no i zwykli złodzieje których pełno w każdym kraju.
 • @Anna-PK 16:55:59
  Zdaje się, że "ludzkość" oczekuje bezpieczeństwa, względnego dostatku, telewizorka i niech ludzkości nikt głowy nie zawraca. Obawiam się, że oczekiwania mogą być płonne, bo nadmiar darmozjadów szkodzi Matce Ziemi. A tu z wypowiedzi zrezygnowanego Rosjanina A.Haretskiego zdaje się wyzierać wątpliwość: czy to jeszcze ludzkość czy już folwark zwierzęcy?
 • @wercia 18:47:44
  link:https://www.youtube.com/watch?v=hsUj5CcK11A&t=29s
 • @wercia 18:47:44 A co w tym złego?
  "Zdaje się, że "ludzkość" oczekuje bezpieczeństwa, względnego dostatku, telewizorka i niech ludzkości nikt głowy nie zawraca."

  Oczywiście, że ludzkość nie marzy o rewolucjach. Chce normalnie żyć, wychowywać dzieci, na zasadzie: "Żyj i daj żyć innym!"
 • @Anna-PK 19:06:35
  A do kogo ta zasada jest skierowana?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031