Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Kilka słów prognozy na najbliższą przyszłość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Społeczeństwo III RP jest już od dawna przyzwyczajone do roli pachołka zagranicznych mocarstw.

Przywódca Zachodu, Stany Zjednoczone Ameryki, już od dłuższego czasu znajdują się w stanie degrengolady. Wielu obserwatorów stara się porównywać ich obecną kondycję do upadku ZSRR.
 
Osobiście uważam za bardziej adekwatną paralelę do rosyjskiej rewolucji 1917 roku. 
 
„Przypadkowy” wybór Trumpa na prezydenta, skutkował jeszcze większą bezsilnością Białego Domu, pozbawionego, w osobie nowego prezydenta, poparcia jakiegokolwiek z odłamów deep state. Podobnie jak Kiereński w 1917 roku, Trump pozostaje osamotniony w rozgrywkach wszelkich partii i koterii upadającego Imperium.  Na podobieństwo republikańskiej Rosji, USA, nie są już sposobne do jakichkolwiek akcji kinetycznych, zarówno na arenie międzynarodowej, jak i wewnętrznej. Stanu tego nie mogła odmienić kwiecista retoryka Kiereńskiego, tak jak teraz prymitywna gadanina Trumpa. Chińczycy już dziś otwarcie szydzą ze Stanów, jako bezsilnego psa, zdolnego jedynie do ujadania. 
 
Postępującemu paraliżowi władzy centralnej, zajętej wewnętrznymi walkami i politykierstwem, towarzyszy lawinowo narastający rozkład administracji stanowej i lokalnej.
 
Tak jak w Rosji, podjudzanej do walki klasowej, w USA sztucznie roznieca się waśnie na polu rasowym i moralno-ideologicznym (http://endoftheamericandream.com/archives/americas-major-cities-are-being-turned-into-war-zones-and-it-is-not-going-to-end-in-november). Katastrofa gospodarcza Rosji, wywołana czterema latami wyniszczającej wojny światowej, może być porównana do totalnego załamania się paranoicznej „gospodarki” USA opartej na nieograniczonym generowaniu pustej elektronicznej (nawet nie papierowej) waluty(https://eu.usatoday.com/story/money/2020/07/29/almost-half-of-all-jobs-lost-during-coronavirus-may-be-gone-permanently/112446072/. Najnowszym symptomem, nadciagającego załamania się systemu, jest gwałtowny wzrost notowań złota i srebra, które to od dekad były sztucznie zaniżane (https://schiffgold.com/commentaries/golds-record-price-is-all-about-currency-debasement/).
 
Teraz na podobieństwo republikańskiej Rosji, zepchniętej w otchłań piekielną przez bolszewicki pucz, zwany „wielką socjalistyczną rewolucją październikową”, podobnych rozmiarów katastrofa nastąpi w USA; zapewne w okresie listopadowych wyborów prezydenckich. Bez względu na ich wynik, spowodują one walki wewnętrzne skłóconego społeczeństwa, skatalizowane na dodatek narastającą katastrofą gospodarczą. 
 
W związku z tym, globalistyczne elity, zdające sobie sprawę z obecnego stanu rzeczy, zdecydowały się na próbę utrzymania władzy w świecie, przy pomocy mistyfikacji „pandemii koronawirusa”. Przy czym nie ma najmniejszego znaczenia w jakim stopniu ten wirus grypowy jest (lub był) groźny. Istotny jest jedynie fakt, że używając go jako pretekstu, narzucono Ludzkości restrykcje niespotykane  w całej Jej dotychczasowej historii, całkowicie nieadekwatne do ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego. 
 
Katastrofalne efekty „walki z pandemią” są widoczne na każdym kroku, podczas gdy efektów działania wirusa nie da się zaobserwować nawet przez szkło powiększające. Niestety bezmyślna większość populacji nie potrafi odróżnić tragicznych efektów „dławienia epidemiologicznego” od niewidocznych rezultatów samej „pandemii”. 
 
Wraz z ostatecznym załamaniem się USA, jako globalnego hegemona, oligarchia finansowa, odrzuci zapewne to upadające Imperium, jak zużyte narzędzie i zacznie sterować sprawami świata za pomocą komunistycznych Chin. Oznaczać to będzie dla nas nie tylko nowego pryncypała, ale i gwałtowne zaostrzenie terroru „sanitarnego”, na chiński obraz i podobieństwo. 
 
Społeczeństwo III RP jest już od dawna przyzwyczajone do roli pachołka zagranicznych mocarstw.  Strawienie policyjnego terroru na chińską modłę może okazać się jednak znacznie trudniejsze.   
 
 
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • nic już nie będzie takie samo, czyli "to se ne wrati"
  Myślę, że "wujkowi Rotszyldowi" najbardziej spędza sen z powiek nadmiar "ludności pociągowej" w obliczu najnowszej rewolucji technologiczno przemysłowej. A "wujek", jak to zademonstrował przy poprzedniej rewolucji przemysłowej, nie lubi trzymać na łaskawym chlebie nawet dzieci. Nowe technologie umożliwiają bardziej efektywne, choć mniej "widowiskowe" metody radzenia sobie z tym balastem. Na razie w ramach "padgatowki" zesłał nam plagę covida19 i zakazał leczenia.
 • Druga fala "pandemii" naciąga
  http://pospoliteruszenie.org/Druga%20fala%20epidemii.html
 • @Nibiru 16:27:30
  Oczywiście, likwidacja "nadmiaru" ludności stanowi również jeden z fundamentalnych celów.
 • @władek 16:48:37
  W Ameryce Północnej praktycznie nie można kupić hydrochloroqine i cynku. Nawet gdy pacjent uzyska od znajomego lekarza receptę na hydrochlorquine to farmaceuci (gdyby w aptece przypadkiem był ten specyfik) mają obowiązek unieważnić tę receptę. Hydrochloroquina w odpowiednich dawkach działa zapobiegawczo przeciwko covidovi oraz leczy. To jest po prostu ludobójstwo .
 • @dr nowopolski 16:52:51
  Jak się tak czasem nachlipię oficjalnej medialnej propagandy to potem czuję się winny, że wogóle żyję, jestem biały, hetero i nie mam dwóch zlewów w kuchni.
 • Mam zastrzeżania.
  1.Trump ma poparcie, a osłabienie dolara jest wynikiem konkurencji jaką jest UE i Chiny oraz ich rynki dla rynku amerykańskiego.
  2. Kto są te "globalistyczne siły"?
  3.Na jakiej podstawie można oceniać działania, "dotychczasowej historii, całkowicie nieadekwatne do ewentualnego zagrożenia epidemiologicznego. " Jak Autor uważa być powinno?
  4. Pisząc powyższe, jakie zalecenia i rady sz. Autor by polecał Rodakom i nie tylko im?

  Jest na NEonie więcej takich krytycznych publikacji, kilka osób dało mi do zrozumienia jak nisko cenią moją znajomość polityki i świata. Wobec tego proszę się wypowiedzieć.

  Jak rządy poszczególnych państw, w tym Polski powinny reagować na epidemię koronawirusa?
  Jak powinien zachować się obywatel w stosunku do decyzji rządowych
  zalecających maseczki i unikanie zgromadzeń?
 • @Anna-PK 20:04:17
  Kup sobie taki mały młoteczek i pukaj się po głowie. Może z czasem zmądrzejesz, choć nadzieje na to są niewielkie. Ale pukaj wytrwale, nawet satanistka Madonna podobno przejrzała na oczy jak wysuszył się jej strumyczek dolarów z powodu plandemii.
 • @zadziwiony 20:35:51
  Dla zagubionych
  https://youtu.be/xKcILjy0JDg
  Amerykańscy lekarze budzą się- jest trochę nadziei
 • @zadziwiony 20:35:51
  Koleżanka Anna-PK wierzy zapewne, że to tzw. niewidzialna ręka rynku ściągnęła ludzkości majtki przez głowę, a niewidzialna noga rynku wykopała gojowskich intelektualistów poza nawias życia publicznego. Ale mamy na szczęście odciski palców tych całkiem widzialnych kończyn :-)
 • @zadziwiony 20:35:51 Wiem, że to co piszesz jest wynikiem
  pukania młotkiem w głowę, a także stan zadziwienia jest u ciebie permanentny, więc wolę nie narażać się na takie kalectwo.
 • @Anna-PK 21:10:26
  To już pewnie ostatnia szansa dla ciebie.
  Obejrzyj do końca. Jeśli to cię nie oświeci, znaczy jesteś płatną agentką sił zła.
  https://youtu.be/A4qHO19YphM
  Niemożliwe byś była tak głupia, byś nie zrozumiała tak oczywistych faktów.
  Zastanów się po obejrzeniu tego filmu dla kogo pracujesz i czy będziesz mogła z tym żyć.
  Ludzie ryzykują życie by nas ostrzec, często je tracą a ty jesteś współsprawca pomagając szerzyć dezinformację. Zastanów się co robisz sobie, nam ,swoim dzieciom i wnukom. I czy te srebrniki są tego warte. Jeszcze mamy szansę sobie poradzić z tym zagrożeniem, jeszcze...
 • @Nibiru 20:52:11
  :) Dobre komentarze.
 • @JimA 02:35:17
  Dziękuję i "żółwik" :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031