Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Vucic jako model współczesnej demokracji globalistycznej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobną metodykę sprawowania władzy stosują pozostali „światowi przywódcy".

Prezydent Serbii Aleksander Vucic (https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Vu%C4%8Di%C4%87), nawet na tle innych „światowych przywódców” wydaje się być wyjątkowo podłą istotą. 
 
Miast opisywać jego „polityczną karierę”, warto tylko wspomnieć, że zdradzał on Serbów zawsze i wszędzie: w stosunkach z Unią, Niemcami, globalną finansjerą, Stanami, Rosją, Chinami, a nawet z arcywrogami, jakimi są niewątpliwie NATO i Albańczycy.
 
W ostatnim okresie był on autorem i wykonawcą najostrzejszych w Europie „restrykcji pandemicznych”. Zagrożony utratą władzy w wyborach z 21 czerwca tego roku, obiecał wyborcom zniesienie drakońskich ograniczeń, dzięki czemu udało mu się utrzymać przy władzy (https://www.eutimes.net/2020/07/war-breaks-out-in-serbia-as-people-riot-against-the-regimes-coronavirus-lockdowns/). 
 
Trzeba przyznać, że dotrzymał swej obietnicy, przynajmniej do chwili obecnej, kiedy to opierając się na rzekomym nagłym wzroście zachorowań na koronawirusa, zarządził wznowienie restrykcji. 
 
Jednak tym razem przeliczył się w swych kalkulacjach, nie doceniając stopnia wyczerpania społeczeństwa nieustannym terrorem sanitarnym ostatniego okresu. Rezultatem jego decyzji był wybuch zamieszek w Belgradzie nie ustających do obecnej chwili (https://www.anti-empire.com/belgrade-erupts-in-protest-after-new-covid-19-lockdown-announced-parliament-stormed/
 
Przestraszony Vucic wycofał się ze swej najnowszej decyzji, przynajmniej na ten moment. Bez względu na to jak potoczą się losy nieszczęsnego narodu serbskiego, rozgrywający się dramat w sposób klarowny ilustruje metody działania „światowych przywódców”. W przypadku Serbii, niewielka skala, małego narodu, dopiero od 30 lat konstytuującego samodzielne państwo, ułatwia zrozumienie taktyki stosowanej obecnie w zglobalizowanym świecie, oraz logiki jaką kierują się „władcy” (czytaj zausznicy globalnej oligarchii).  
 
W celu uzyskania władzy, Vucic i jego „formacja polityczna”, musiał uzyskać poparcie światowej oligarchii, wyrażające się dostarczeniem środków finansowych, wsparciem globalnych mediów tzw. „głównego nurtu”, oraz wszelką inną pomocą logistyczną.  W zamian zmuszony był obiecać pełną spolegliwość i dyspozycyjność w stosunku do swych nieformalnych mocodawców. 
 
Od tego momentu znalazł się między przysłowiowym młotem a kowadłem, wypełniając wszelkie szkodliwe, a nawet zbrodnicze polecenia pryncypałów, koncentrując całą swą energię i inteligencję na „znieczulaniu” społeczeństwa w odniesieniu do narzuconej mu globalistycznej polityki, przy pomocy kłamstw, krętactw, obietnic bez pokrycia, manipulacji grupami społecznymi różniącymi się poglądami i ideologią, a czasem nawet drobnymi taktycznymi ustępstwami na rzecz zarządzanego przez siebie społeczeństwa.  
 
Wyjątkowa zręczność i całkowity brak skrupułów, umożliwiły mu utrzymanie się na powierzchni do dnia dzisiejszego. Jednakowoż błędna ocena stanu serbskiego społeczeństwa spowodowała obecne przesilenie.
 
Poprzez tymczasowe wycofanie się z  drakońskich restrykcji „pandemicznych” zyska on co prawda trochę czasu, ale wcześniej czy później będzie zmuszony do wypełnienia poleceń globalistów i zainstalowania reżimu sanitarnego. Dla globalnych oligarchów, takie małe kraje jak Serbia są cennym poligonem konstrukcji globalnego państwa policyjnego w ramach „nowego porządku światowego” (NWO). Ewentualne „potknięcia", jak to obecne w Belgradzie, nie wpływają zbytnio na destabilizację regionu i świata, pozwalając zmodyfikować strategię w wyniku popełnionych błędów.  
 
Podobną metodykę sprawowania władzy stosują pozostali „światowi przywódcy”, choć w zależności od państwa, ich decyzje różnią się diametralnie , skalą, formatem i wywoływanymi efektami, oraz pozorami interesów narodowych. 
 
Tak funkcjonują obecnie wszyscy „wielcy  tego świata”, tacy jak Xi, Merkel, Putin, Modi, Makron itd., pomimo że ich „opcje polityczne”,  formalna ideologia i „racja stanu” wydają się być diametralnie różne.
 
Tak funkcjonują również nasi krajowi drobni „przywódcy” jak Duda, Morawiecki, Trzaskowski, czy jakiekolwiek inne indywiduum. 
 
W ich „niestrudzonej pracy politycznej”, nie ma miejsca na interes narodu, ani nawet na elementarną uczciwość. Jedyne co się liczy to umiejętność giętkiego lawirowania pomiędzy ich globalnymi pryncypałami a otumanionymi masami wyborców. Stąd też oczekiwanie na „pozytywne rezultaty” czy choćby „mniejsze zło” są zupełnymi mrzonkami.
 
Czas do sprzątnięcia tej przysłowiowej stajni Augiasza już dawno minął. Do dyspozycji pozostały jedynie metody nadzwyczajne!
 
 
 
 

    

KOMENTARZE

 • Na początek odrobinka terroru....
  Toć zawsze było mówione, że należy zabić na początek z dziesięciu topowych postmagdalenkowcôw. My tu tera na emigracji na Helmutowiźnie siedzimy, daleko od Ojczyzny, ale cóż stoi na przeszkodzie, by choćby zza węgła, strzelić w kręgosłup Kaczelnikowi lub Morawieckiemu? Czemu to nie podpalić willi Sikorskiego, zamknąwszy go wprzódy w garażu wraz z jego rzydówką? Jakżeż to łatwo i nawet przyjemnie ofoliować pysk takiego Maliniaka folią kuchenną i odczekać kilka minut!

  Zaraz by plandemia znikła, targowiczanie z Niemiec i Usa popadli by w panikę, Sejm by się sam rozwiązał, pewnikiem już te zdrajce by nie chcieli być politykami. Zwolniło by się miejsce dla Konfederatów.

  Parę trupów, a jaki pożytek. Jeszcze nigdy Ojczyznę naszą tak niewiele od wyswobodzenia nie dzieliło. Podczas gdy tutaj, na Zachodzie, debilki jewropejskie z "pandemią" walczą, my w tem czasie zwalczymy u siebie na Ojczyźnie rzydokomunę. Jak pan myślisz, Nowopolski, kogo wciągamy na tej pierwszej dziesiątki?
 • @Pan podporucznik 12:52:10
  Dr Nowopolski widzi trochę szerzej niż pan, panie podporucznik.
 • @PiotrZW 13:01:59
  Szersza perspektywa, mówisz pan? Setka, myślisz, byłaby lepsza? Stop dreaming, panie emeryt, na ziemi mocno trzeba stać, realistą być, a jak dotąd, nie udało wam się ani jednego zaciukać, aż wstyd. Dupni bojownicy z Solidarności...
 • Pozwolę sobie na Dygresje ! a gdzie WOŁYŃ ?
  Rocznica bestialskich mordów na Polakach i co cisza ? co żydzi !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Pan podporucznik 14:28:00
  Gdyby Polakom udało się przywrócić władzę w Polsce, to przygniatająca większość tzw. "elit politycznych" stanęłaby przed Trybunałem Stanu i potem już w odpowiednim kierunku była by ekspediowana.

  O "elitach gospodarczych" nie wspomnę, bo tymi zajęłyby się sądy powszechne.

  Byłoby duże zapotrzebowanie na sędziów. Kłopot, bo z obecnych niewielu by się kwalifikowało.
 • all
  cyt.: "Poprzez tymczasowe wycofanie się z drakońskich restrykcji „pandemicznych” zyska on co prawda trochę czasu, ale wcześniej czy później będzie zmuszony do wypełnienia poleceń globalistów i zainstalowania reżimu sanitarnego."

  W społeczeństwach USA i Kanady również widać to "zmęczenie materiału" ograniczaniem praw obywatelskich pod pretekstem walki z wirusem. Tymczasem tzw. politycy jakby nic otwartym tekstem straszą, że idzie druga fala (bardziej groźna), że restrykcje mogą być bardziej dokuczliwe, represje za nie stosowanie się do zaleceń władz surowsze, itd. Wszystko ma niby trwać do czasu aż "pojawi się skuteczna szczepionka" i populacja zostanie prewencyjnie zaszczepiona. O leczeniu covida cisza, oprócz okresowych wrzutek, że te tanie terapie , które ponoć działają i uratowały życie tysiącom ludzi nie potwierdzają się po analizach "świata naukowego" poprawnego nurtu.
  Osobiście czuję zapach prochu w powietrzu, gdyż niezadowolenie społeczeństw (także z innych powodów) osiaga masę krytyczną.
 • Co tu dużo ukrywać!
  "Węgry, Serbia, Czarnogóra „nie są już demokracjami”: raport wykonał
  Freedom House z siedzibą w USA. Raport mówi, że te trzy kraje są świadkami dramatycznego odstępstwa od demokracji.
  https://www.aljazeera.com/news/2020/05/hungary-serbia-montenegro-longer-democracies-report-200506161223889.html

  Nie wiem co im teraz przyjdzie zrobić!!!
 • @Anna-PK 17:05:11
  ""Węgry, Serbia, Czarnogóra „nie są już demokracjami”: raport wykonał
  Freedom House z siedzibą w USA..."

  Oj, nieładnie. Z demokracją nie ma żartów. Zwłaszcza tą przodującą.
  Chyba USA zaczną im dostarczać brakującą demokrację przy pomocy bombowców zaangażowanych w operacje kinetyczne lub "umiarkowanych opozycji".

  Pozdro!
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • WPS
  Nie ma nic gorszego w analizie - dowolnej dziedziny - niż bezrefleksyjny schemat. Jak można porównywać i zrównywać taka wybitną osobowość polityczną ( i cele jej przyświecające) jak Xi Jinping, z takimi marionetkami jak Macron, czy tytułowe badziewie Vucic ?!
 • @stanislav 19:51:45
  Tak właśnie nie tylko można, ale trzeba, porównywać tow. Xi, Vucica, Putina, Merkel i resztę bandy, która różni się miedzy sobą tylko wielkością ich własnych zbrodni.

  Tak Xi jest wielokrotnie większym zbrodniarzem od Vucica, ale to nie wynik jego inteligencji, tylko znacznie większych możliwości.

  Tak więc proponuję zaprzestania BEZREFLEKSYJNEJ oceny "wielkich tego świta" i przejścia do meritum.
 • @dr nowopolski 22:11:04
  Pisze pan : " Xi jest wielokrotnie większym zbrodniarzem", co oprócz tego, dla potwierdzenia głoszonego efekciarskiego hasła ma pan do powiedzenia ?
 • @dr nowopolski 22:11:04
  "Xi jest wielokrotnie większym zbrodniarzem od ..."

  O jakich zbrodniach Pan mówi?
 • @Pedant 22:31:57
  Nie ważne o jakich zbrodniach ten pan mówi ważne czym jest podszyte takie stwierdzenie.A jest (bez względu na intencje tego pana) podszyte największą z możliwych zbrodni mianowicie odebranie USA monopolu na światową dominację.Kto wie? może nawet ten Xi okaże się większym zbrodniarzem od Stalina ?
 • @ikulalibal 22:36:37
  "Nie ważne o jakich zbrodniach ten pan mówi ważne czym jest podszyte takie stwierdzenie."

  Jest jeszcze aspekt psychologiczny. Potępianie innych i moralizowanie dostarcza satysfakcji. Wtedy stajemy się "szlachetni" bez żadnego wysiłku.
 • @Pedant 22:40:46
  "Jest jeszcze aspekt psychologiczny. Potępianie innych i moralizowanie dostarcza satysfakcji. Wtedy stajemy się "szlachetni" bez żadnego wysiłku."-
  - :))) autoportret sobie waść, nie przymierzając, strzelił :)))

  AUTOR
  5*!

  Podobno / starcia w Serbii/:

  "Demonstranci rzucali butelkami, kamieniami i płomieniami w policję, która strzegła budynku parlamentu. Funkcjonariusze odpowiedzieli gazem łzawiącym."

  Rzucali płomieniami... hy, gminy na pewno nie wdrożą kursów "rzucania płomieniami", to się chyba wynosi z domu... w sensie, że umiejętność, jak w harrym potterze... .... oj
 • 5*
  Tak czy siak, gorący temat.
 • ...
  w sumie to dawniej protesty miały jakieś bardziej mroczne oblicze, kule miały ciężar, bynajmniej nie gumowy, azyle polityczne, dramaty rodzinne- ktoś się wybrał w luku bagażowym przez Atlantyk..., a teraz to bardziej śmieszno niż ponuro, będziemy mieli serbskich uchodźców na Słowacji i po sprawie... może zachowają zdolność "rzucania płomieniami", przynajmniej tyle. Żadnych czołgów w paski nie będzie :/ do upy są te papierowe rewolucje i te maseczki kontra mediawirus. No ale: jaki przeciwnik taka rewolucja.
 • @Pan podporucznik 14:28:00
  A nie należałoby zacząć od tych neonowych magdalenkowców?
  Porządki trzeba najpierw na własnym podwórku.

  To czekam z utęsknieniem na powrót z tej helmutowszyzny, a i tam giwery w porządku trzymać należy, coby sprawne były.
  Ja tu listę dla usunięcia poczynię (można zacząć od tych zbanowanych na moim blogu).
  Dalej pójdzie już lżej, a może niektóry nawet się daruje, żeby pracą swe niecne postępki odsłużyli?
 • Pedant, ikulalibal, stanislav
  Aby odpowiedzieć na wasze uwagi trzeba by napisać całe historyczne opracowanie. Ale zakładając, że rzeczywiście nie wiecie o czym mówię to tylko skrótowo o tow. Xi i jego ChRL:
  Kontynuator zbrodniczego systemu Lenina, Stalina, Mao;
  Utrwalacz ateizmu
  Głowa partii, która zamieniła swych obywateli w roboty, produkujące tandetę na zlecenie globalnej oligarchii;

  Państwo w którym nie ma żadnych swobód za wyjątkiem swobody do nieograniczonej pracy na swych pryncypałów;

  Państwo, w który wprowadzone były OBOWIĄZKOWE ABORCJE,
  W którym skośnooka dzicz je nie tylko nietoperze, ale również, uważne za RARYTAS, dania z usuniętych płodów ludzkich!!!!

  Głowa rodzącej się potęgi kolonialnej. Tak odbiera ona laur pierwszeństwa zbrodniarzom kolonialnym z Zachodu i nie jest to powód do radości czy dumy.

  Już dziś kolonizowana jest na wielką skale Afryka, gdzie konstruowane są „wolne chińskie miasta” całkowicie samowystarczalne, jako przyczółek do pełnej kolonizacji tego najprymitywniejszego kontynentu.

  To tylko kilka osiągnięć towarzysza Xi i jego globalistycznej bandy.
  Na tym kończę dyskusje!
 • Dyskutanci nie widzą grozy otaczającej nas rzeczywistości.
  Tym gorzej. Trzeba wyjść z okopów, porzucić grę w szachy i nauczyć się chińskiej gry GO polegającej nie na zabiciu króla ale na unieruchomieniu przeciwnika. Potem można go dobić humanitarnie, sterylnie i na jego życzenie, a w razie potrzeby z użyciem "koniecznych środków" dla dobra...
  Reżyserowane kadry z Wuhan pokazały światu ogrom pandemii i chińskie metody jej zwalczania, zakłamanie mediów sięgnęło zenitu, aby wywołać strach, zagrożenie, I to za pomocą jednego z wielu wirusów, którego nikt wprawdzie nie widział. Radykalnie ograniczono wolności osobiste i gospodarcze za pomocą dyktatury i niezgodnych z konstytucjami i prawem międzynarodowym przepisami wewnętrznymi. Państwa przestały się zajmować swoimi podstawowymi zadaniami a wlazły w buciorach w sferę życia prywatnego obywateli zajmując się ich inwigilacją. W Chinach już wykorzystuje się system Pegasus do punktowej metody oceny obywateli dla przyznawania im uprawnień albo utrudniania zwykłego życia. Widocznie to za mało dla globalistów, bo trzeba zlikwidować nadmiar ludzi. Higienicznie i kulturalnie, aby zbrodniarze pozostali w ukryciu, a zrobili to pachołki wymienione w artykule.
 • @wercia 16:53:26
  tj. myślę, że Xi jest w gronie budowniczych zbrodniarzy, pozostali liczą na jakieś posady cieci jeśli nie posiadają elementarnych, genetycznych cech.
 • Teraz Serbia jest na celowniku demokratów.
  A stało się to dzięki temu, że Serbia jest wspierana przez Rosję i Chiny. Gdyby nie to, nikt by nawet nie patrzył w jej stronę. Można nawet ją nawet zbombardować, jak inni nie patrzą.

  Słowa Autora są poważnym ostrzeżeniem. Ciekawe jak to się skończy. ;)

  https://gdb.rferl.org/2F874CEC-1100-41CE-9260-11DBF3CFF627_w1278_n_st.jpg
 • @wercia 16:53:26
  "Trzeba wyjść z okopów, porzucić grę w szachy i nauczyć się chińskiej gry GO polegającej nie na zabiciu króla ale na unieruchomieniu przeciwnika. "

  Raczej na uzyskaniu terytorialnej przewagi - kto otoczy więcej terytorium.

  Reguły są niezwykle proste, jak w warcabach, ale liczba komplikacji znacznie większa niż w szachach. Piękna gra, wizualnie i intelektualnie. Łatwa dla początkujących, wiele poziomów dla zaawansowanych. Można w niej utonąć :)

  Po obejrzeniu tego cztero-minutowgo wideo, będziecie znali tę grę:

  https://www.youtube.com/watch?v=6SSL9s6wHjw

  Tutaj przykłady prostych ciekawych sytuacji:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZT7aJ7cH21A

  Bardziej rozwinięta gra:

  https://www.youtube.com/watch?v=jTLbZMaciFk

  Przykład realnej szybkiej gry na serwerze KGS:

  https://www.youtube.com/watch?v=txzk5WRivw0

  KGS - popularny darmowy serwer do gry na Internecie, każdy może zaczynać od razu, jako gość lub jako zarejestrowny gracz. (Rejestracja umożliwia uzyskiwanie rankingu (na początku będzie około 20 kyu, potem w miarę znajomości gry ranking będzie zmniejszał liczbę kyu aż do 1 kyu, zaawansowani gracze osiągają stopnie dan od 1 do 9 w górę)

  https://www.gokgs.com/
 • @dr nowopolski 14:26:11
  Pana proanglosaskie glindzenie na temat Chin może zrobiłoby wrażenie na zamulonych łbach na uczelni ojczulka Tadeusza, albo w jakimś prowincjonalnym collegu w Oklahomie, ale nie na mnie. Rozumiem, że kolonizowanie jest cacy jak robią to jeuzuicki, albo dzielni kowboje, albo angielscy dżentelmeni ?! Straszak chiński, to tradycyjna żydo-anglosaska narracja. Tym co pan pisze, dowodzi pan jedynie politycznego analfabetyzmu jeśli chodzi o Chiny. Nie należy się Chinami ślepo zachwycać, ale obowiązuje rzetelność, a nie slogany, stereotypy i dezinformacja.
 • @stanislav 03:47:03
  Wyraźnie napisałem w komentarzu, że kolonizacja to " NIE JEST CACY"!


  Cnemu więc wciskasz mi tezy za którymi nie stoję?!

  Ja NIE AKCEPTUJĘ KOLONIALIZMU, ANI ZACHODNIEGO, ANI WSCHODNIEGO, ANI JAKIEGOKOLWIEK INNEGO!
 • @wercia 16:53:26
  Dzisiejsza rzeczywistość dobrze opisana, a Chiny autentycznie mogą się mienić liderem wszelkiego zła i zapewne tow. Xi zostanie mianowany "prezydentem świata".

  No chyba, że ludzkość się obudzi i pośle globalnych oligarchów i ich poszczególnych krajowych pachołków, tam skąd przyszli, czyli do diabła!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031