Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Odnośne refleksje po pierwszej turze wyborów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Informacje z komisji wyborczej mówią o wzorowym zachowaniu się głosujących.

No i szczęśliwie dobrnęliśmy do półmetka wyborów prezydenckich. Społeczeństwo jak zwykle popisało się mądrością polityczną oddając swe głosy na to co w skrócie można określić mianem POPISu. Przy tym nie uważam by pozostali kandydaci byli jakoś lepsi. Nie, jakie społeczeństwo, tacy kandydaci. Jednakowoż teraz bez nadmiernego wysiłku intelektualnego będzie można wybrać pomiędzy dżumą a cholerą. 
 
Informacje z komisji wyborczej mówią o wzorowym zachowaniu się głosujących. Praktycznie wszyscy stawili się na tą historyczną chwilę w gumowych rękawiczkach, kagańcach i przyłbicach. Niestety nie było wśród nich osób ze śmigiełkami na głowach. Przyłbice tak, a śmigiełka łebskie nie! Ten paradoks wynika z tego, że nasze troskliwe władze nie chcąc nadmiernie straszyć społeczeństwa, nie rozpowszechniały najnowszych wynurzeń wybitnych ekspertów, mówiące o tym, że koronawirusy koncentrują się zwykle w formie aureoli nad głowami i jeśli w porę nie zostaną rozpędzone zawirowaniami śmigiełka, to próżnia pomózgowa wsysa je do środka powodując infekcję całego organizmu. 
 
Być może na drugą turę wyborów uda się władzom zabezpieczyć odpowiednią liczbę śmigiełek, tym bardziej, że z mediów dochodzą trwożne informację o przypadku zarażenia się na Antarktydzie śmiercionośnym koronawirusem dwu pingwinów, które nie przestrzegały zalecanego przez Światową Organizację Zdrowia dystansu socjalnego. 
 
Osobiście od lat nie uczęszczam na wybory, by nie legitymizować elekcji jakiejkolwiek mafii na kolejnych administratorów władzy okupacyjnej. Jednakowoż w tej drugiej turze zrobię wyjątek, gdyż będą to zapewne ostatnie wybory na prezydenta. Następne, jeśli w ogóle nastąpią, niewątpliwie dotyczyć będą już stanowiska  „Wielkiego Sanitariusza” oddziału globalnej psychuszki zwanego III RP.
 
Byłoby nietaktem, by w tym miejscu nie wspomnieć o roli kościoła, jako propagatora PRAWDY w omawianym zagadnieniu.
 
Podczas niedzielnej mszy konwentualnej w kościele Dominikanów we Wrocławiu,  celebrans jak zwykle odniósł się do gorącego tematu pandemii, przekonując zgromadzone baranki, o konieczności noszenia kagańców. 
Ja wiem że to jest męczące-stwierdził-ale wytrzymajcie jeszcze trochę, a (dopowiedzenie już mojego autorstwa) zapomnicie, że kiedyś w ogóle ich nie nosiliście i wszystko wróci do normy. 
Niektórzy z was twierdzą-ciągnął dalej-że spotkanie chorego na koronawirusa, to tak jak wygranie miliona w lotka, ale nie zapominajcie, że każde życie jest bezcenne, a ludzie umierają, jak mój przyjaciel z Petersburga.
 
Przewielebny nie doprecyzował co prawda, czy przyjaciel zmarł na koronawirusa, ale jakie to ma w końcu znaczenie?! Kiedy elementarna logika podpowiada, że jeśli ktoś umrze w Petersburgu, to wszystkie baranki we wrocławskich kościołach powinny nosić kagańce!
 
W wielu swych poprzednich artykułach próbowałem wyjaśniać, czemu to nasi światowi władcy, poza wrodzonym im sadyzmem, narzucają ludzkości globalną psychuszkę? Doszedłem jednak do wniosku, że nie ma sensu tłumaczyć tego pacjentom i ich irytować. Im potrzebny jest spokój i maksymalne ograniczenie wolności, zarówno fizycznej jak i umysłowej, bo dzięki tym restrykcją mniej sobie krzywd uczynią. 
 
Tak też postępują nasi władcy. Krok po kroku po cichu wpychają ludzkość w kaftan bezpieczeństwa. Teraz, przed kolejną edycją pandemii, zaplanowaną na wrzesień, proces ten odbywa się ostrożnie, bez zbędnych fanfar i anonsów. 
 
Przekonałem się o tym próbując zaplanować wakacyjną podróż lotniczą. Wirtualnie można zakupić dowolny lot na dowolny czas i w dowolne miejsce globu. Możliwość z jego skorzystania zależy jednak od „wymogów sanitarnych” w danym miejscu i czasie, a te według anonsów linii lotniczych zmieniają się dynamicznie „z dnia na dzień”. Gwarancję ma się więc jedynie na to, że wyda się pieniądze na bilet i nie poleci się nigdzie. Z drugiej zaś strony dynamicznie rozwija się doskonale zorganizowany i sfinansowany nielegalny przemyt emigrantów do Europy. Tak więc przepływ ludzi jest taki na jakim zależy globalnej oligarchii, a nie taki jakiego pragną pacjenci.
 
Na dzień dzisiejszy, de facto, jesteśmy ograniczeni do własnych państw, ale proces nieubłaganie posuwa się do przodu. Po następnych falach pandemii, zostaniemy ograniczeniu, do regionów, miast, potem dzielnic naszych miast, w takim zakresie, w jakim będzie to potrzebne oligarchom. 
 
I nic się na to nie poradzi. W końcu dom wariatów, to dom wariatów!
 

    

KOMENTARZE

 • Wyć się chce
  z bezsilnej wściekłości, obserwując z jaką łatwością rządząca mafia skutecznie sterroryzowała Polaków, a ci jak stado bydła pobiegli do urn by zagłosować na swoich oprawców!
  Jesteśmy zgubieni, Polacy to zgraja tchórzliwych baranów, których można zwabić do rzeźni, ogłaszając odpowiedni komunikat w telewizji!
 • Szanowny Panie Nowopolski
  Pana teksty działają na mnie kojąco gdyż utwierdzają mnie w przekonaniu, że ludzi o takich jak Pan poglądach, jest co prawda tylko garstka, ale jednak są!
  Gdyby nie Pana teksty ( i kliku jeszcze innych blogerów) to bym sobie pomyślał, że to ja jestem nienormalny, a cała reszta wystraszonych polaczków jest normalna!
  Takie drobne pocieszenie w fatalnej sytuacji!
 • @władek 21:20:42
  Niestety ludzie myślący byli zawsze w mniejszości, a dziś są w przygniatającej mniejszości i stąd wynikają nasze katastrofalne problemy.

  Bezmyślność, zwłaszcza ta współczesna elementarna to ciężki grzech i za ten grzech pokutujemy wszyscy.
 • @dr nowopolski 21:48:50
  Zauważyłem niepokojące zjawisko - otóż można na dworze chodzić bez maski - jednak wielu ludzi nadal chodzi w maskach i widzę jak się w nich męczą, jak z trudem łapie taki powietrze przy rozmowie - ba nawet jeżdżą w maskach na rowerze.
  Wniosek?
  Obawiam się, że na tym nie koniec. Dla przykładu ja zdaje sobie sprawę dzisiaj z tej głupoty - jak wyżej - ale przecież mogą pod jakimś pozorem wprowadzić coś nowego i mnie to też dopadnie. Np. będę co 10 kroków robił przysiad czy podskok - bo tak zostanę zaprogramowany i nawet nie będę sobie z tego zdawać sprawy. Będę to robił świecie przekonany, że robię to dla swojego dobra i dobra innych. To jest niepojęte - jak dalece ludzkie umysły zalał czarci pomiot swoimi, szatańskimi odchodami. Niepojęte!
 • "W końcu dom wariatów, to dom wariatów!"
  -:))) Wariaci uważają, że ci, co myślą inaczej to wariaci. Większość przecież nie może się mylić, a rząd który dal pińset plus udowodnił troskę o lud. W okresie tej światowej pandemii ludzie gdzie indziej padali jak muchy. U nas mniej ale to dzięki troskliwemu premierowi i w szczególności doktorowi Szumowskiemu, który nakazał nosić maski i rękawice. To nas ocaliło! Ponieważ jednak wirus niepowyzdychał całkiem, ba czai się na jesień, to co przezorniejsi nie rezygnują z maseczek. Według badań ponad 70% populacji (-:)) zaszczepi się dobrowolnie. Jak trend się utrzyma, to Kościński rozważy jakieś niewygórowane opłaty. Czemu nie?
 • @Autor
  Z wielką przyjemnością przeczytałem Twój wpis. Twoje postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości jest bardzo podobne jeśli nie tożsame z moim.
  Ukłony :)
 • @wercia 09:38:12
  Jak twierdzi tutaj paru "patriotów", wszyscy którzy nie zagłosują na Dudę czyli PIS to nie są Polacy, powinni wyjechać z Polski /podatki niech zostawią tutaj/,albo odebrać im obywatelstwo itd.
  Tutaj przykład tej "polityki"szczucia .
  Wyborca Dudy jechał samochodem zobaczył na domu jednorodzinnym banner Trzaskowskiego, zatrzymał się zrobił awanturę i zagroził spaleniem domu!!
  ps. nie jestem wyborcą Trzaskowskiego.Uprzedzając psycho uszkodzonych.
  https://twitter.com/i/status/1278766978791079941

  https://twitter.com/jack_sandokan

  A w ramach wspierania polskiego rolnictwa, czyli bezpieczeństwa żywnościowego kraju,podniesiono Vat na nawozy,inseminację, usługi i lekarstwa weterynaryjne,oraz Ardanowski dopuścił do zakazanego w UE pestycydu zabijającego pszczoły .

  https://t.co/iUJA4JpZ3m?amp=1
 • @trojanka 10:09:47
  "Patrioci" z PiS-u chcą zrobić miejsce dla kogoś innego. Z obfitości serca mówią usta (i czyny rządu pisowskiego).
 • @dolby 11:13:25
  ---------
  "Teraz napiszę, że, gdyby w tv ktoś ogłosił, że można chodzić ale wyłącznie z palcem w dupie, to można się założyć o grubą kasę, że tak by chodzili."
  ---------
  Tak by było - o ile ten palec w d*pie uzasadnili by wcześniej "wybitni naukowcy" w TV i palec ten zapodano by w wymiarze globalnym.
  Tak by było!
  Ileż to byłoby dyskusji - czy ten palec trzymać tam wkładając rękę pod ubranie czy może wystarczy trzymać go od zewnątrz - robiąc odpowiedni otwór w ubraniu na palec - dokładnie w miejscu, którym się należy. Czy wystarczyłoby trzymać tam dowolny palec czy tyko np. kciuk. Czy w gumowej rękawiczce czy bez rękawiczki - ale zaraz po dotarciu do celu palec bezwzględnie umyć - czy jednak umyć też pozostałe palce i drugą rękę czy tylko głowę.
  Wniosek?
  Czy będzie można kogoś wynająć do trzymani swojego palca w naszej d*pie - gdy będzie nas na to stać - kiedy nasza ręka będzie bardziej potrzebna do trzymania palca w np. kaczej d*pie? Ech!
 • @demonkracja 13:16:24
  "Tak by było - o ile ten palec w d*pie uzasadnili by wcześniej "wybitni naukowcy" w TV i palec ten zapodano by w wymiarze globalnym.
  Tak by było!"

  Obawiam się, że "tak by nie było", a tak będzie! I piszę to bez przesady.
 • @demonkracja 13:16:24
  No i motyw "wybitnych uczonych" jest kluczowy.

  W charakterze ilustracji tego cytuję zgrabny kuplecik umieszczony pod mą publikacją na S24 w charakterze "komentarza":

  2 lipca 2020, 16:29
  12
  To pisanie "tyle znaczy co Ignacy ,a Ignacy nic nie znaczy"
 • Moje zdanie
  Przewielebny nie doprecyzował co prawda, czy przyjaciel zmarł na koronawirusa, ale jakie to ma w końcu znaczenie?! Kiedy elementarna logika podpowiada, że jeśli ktoś umrze w Petersburgu, to wszystkie baranki we wrocławskich kościołach powinny nosić kagańce!


  -w zyciu bym nie nalozyla, powiedzialabym, ze przyklad idzie z gory i wielebny niech da przyklad.


  Jesteśmy zgubieni, Polacy to zgraja tchórzliwych baranów, których można zwabić do rzeźni, ogłaszając odpowiedni komunikat w telewizji!


  -wszedzie jest to samo. Glupota nie zna granic.

  Wg mnie to jest bardzo madrze przemyslane, nie chodzi o to w jaki sposob ludzie maja chodzic tzn z palcem w dupie, czy z kartka jestem idiota, tylko czlowiek ma widziec w drugiej osobie wroga, wszak w jednosci sila, ludzie jakby sie zjednoczyli wygraliby bez dwoch zdan. Widzac w innej osobie potecjalnego zabojce, wiedza, ze nikt nic nie zrobi. Maski rowniez nie sprzyjaja komunikacji i o to chodzi. Tu chodzi, by uspic ludzi, ze panstwo dba o obywateli, zajac problemami, a tylnymi drzwiami wprowadzic komune. W zasadzie nawet nie tylnymi drzwiami to jest robione, tylko glownym wejsciem, bez krempacji.To sie nazywa sztuka przez duze S- wziasc za przyslowiowe pyski, i przekonac, ze to tyyylko z troski o nas jest.

  Ludzi strasznie maski zabolaly i strach przed szczepionkami, ze zupelnie nie zauwazyli problemow z inwiligacja. Przeciez idac gdzies musimy swoje dane zostawiac, oczywiscie to wszystko dla nas. Ludzie wierzcie mi lub nie, ja nie nosze maski i tylko raz uniemozliwiono mi zrobienie zakupow. To nie jest problem nie nosic, trzeba sie liczyc ze spojrzeniami, nieprzyjemnymi komentarzami o braku odpowiedzialnosci, ale sa rowniez przyjazne usmiechy.

  Takze nieciekawa przyszlosc(komuna) przed nami sie rysuje, ale co nas nie zabije, to nas wzmocni. Bedziemy mogli sie przekonac o prawdziwosci tego aforyzmu, czy po tym tacy mocarze wyjdziemy. Pozdr. Aga
 • @Aga-Jaga 16:33:19
  ---------------
  "...tylko czlowiek ma widziec w drugiej osobie wroga, wszak w jednosci sila, ludzie jakby sie zjednoczyli wygraliby bez dwoch zdan."
  ---------------
  Tak - atomizacja społeczeństw następuje ciągle i ciągle używa się innych narzędzi do tej atomizacji - w zależności od aktualnego stanu tej atomizacji. Ponadto ona odbywa się na wielu płaszczyznach jednocześnie.
  Wniosek?
  Trudno przewidzieć - jaki to odniesie skutek - czy pożądany przez czarci pomiot - bo ów pomiot strzela a Pan Bóg kule nosi.
 • @demonkracja 19:01:25
  Trudno przewidzieć - jaki to odniesie skutek - czy pożądany przez czarci pomiot - bo ów pomiot strzela a Pan Bóg kule nosi.

  -potrzebna jest pobudka ludzi. Kiedys sie zorientuja, w koncu musza :), ale obawiam sie, ze za pozno bedzie na jakiekowiek ruchy. Ja sie nieraz zastanawiam czy tv nie hipnotyzuje w jakis sposob, bo to jest wrecz niemozliwe co sie dzieje, jak dzialaja wiadmosci poparte faktami. Zdrowka i wytrwalosci zycze,bo chetnie korzystam z pana wiedzy Aga.
 • @dolby 19:44:00
  Co komu po jakimś bogu, kiedy realna i rzeczywista krzywda się dzieje?

  -Wydaje mi sie ze ludzie musze sie obudzic, bo teraz strzela sie do ludzi, a oni jak w amoku dziekuja za kule (oczywiscie przyslowiowa). Musza byc swiadomi sytuacji, pozniej dopiero mozna zrobic krok do przodu.
 • @Aga-Jaga 20:12:54
  ------------
  "Zdrowka i wytrwalosci zycze,bo chetnie korzystam z pana wiedzy Aga."
  ------------
  Dzięki - również zdrówka i wytrwałości życzę - ponadto ja również korzystam z kolei z Pani wiedzy - bo na tym to polega.
 • @dolby 19:44:00
  --------------
  "Co komu po jakimś bogu, kiedy realna i rzeczywista krzywda się dzieje?"
  --------------
  Niestety - Pan nie rozumie, że ta krzywda na linii dzieci Kaduka a dzieci Boga - niejako na własne życzenie - dzieci Boga - się dzieje.
 • @dolby 22:21:58
  ----------
  "...kaduki przesłaniają oczy."
  ----------
  Panie @dolby - spróbuj Pan coś napisać - bez tej przysłony - a wtedy i Pan zaczniesz pisać z sensem - czyli tak - jak jest.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031