Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Podzwonne Ameryce i koronawirusowi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od tego jak potoczą się losy amerykańskiej rewolucji/wojny domowej/powstania, zależeć będą losy Ludzkości.

Obecne rozruchy w Stanach Zjednoczonych wydają się być logiczną konsekwencją pierwszej tury „pandemii”.  Jej rezultaty rozczarowują sprawców afery. 
 
Syntetyczny wirus wypuszczony w taki czy inny sposób w Chinach, okazał się „cherlakiem”  jak wszystkie sztuczne produkty broni biologicznej.  Z jakichś powodów nawet najbardziej złośliwe syntetyczne wirusy tracą swą moc w kolejnych mutacjach.  Stąd też, z jednej strony niekończące się próby stworzenia produktu bardziej trwałego w ewentualnym konflikcie, a z drugiej nagła potrzeba zagospodarowania owoców pierwszej tury pandemii, gdyż druga może się nie powtórzyć.  Głupota zachodnich społeczeństw, jakkolwiek gigantyczna, nie jest jednak bezgraniczna i ponieważ miast obiecywanych setek tysięcy ofiar koronawirusa, z dużym trudem udało się naciągnąć dane statystyczne na pojedyncze tysiące, to opór przed kolejną odsłoną „terroru sanitarnego” może okazać się zbyt wielki do zainicjowania drugiego jego aktu.
 
Należy więc kuć żelazo póki gorące, w momencie kiedy katastrofalne efekty ekonomiczne „dławienia gospodarki” i „dystansu socjalnego” już zaczęły dawać znać o sobie.  Zamieszki w Minneapolis spowodowane były demonstracją ludności przeciw powyższym pociągnięciom.  Stan Minnesota zamieszkiwany jest głównie przez ludność białą pochodzenia niemieckiego i na filmach z bezzałogowych samolotów widać wyraźnie, że skład etniczny protestantów odpowiadał demografii stanu.  Trudno było zauważyć wśród protestujących kolorowych.  A jednak udało się władzom znaleźć jakiegoś murzyna i pozbawić go życia w komisariacie, powodując tym samym wybuch nienawiści w całym kolorowym społeczeństwie USA. 
 
Przy czym użyty termin „władza” nie jest jednoznaczny.  Na obecnym etapie rozpadu Stanów, nie ma już jednego centralnego jej ośrodka.  Funkcjonują niezależnie różne odłamy deep state, oraz przypadkowa zbieranina otoczenia Trumpa, któremu te pierwsze nie mogą dać spokoju ze względu na zajęcie przezeń stanowiska prezydenta, które w „wolnych amerykańskich wyborach” przeznaczone było innej marionetce.    
 
Tak czy inaczej korzyść z zamieszek już teraz jest widoczna.  Poszczególne stany mobilizują Gwardię Narodową i proszą rząd federalny o „pomoc” militarną, która jest sprzeczna z Konstytucją Stanów Zjednoczonych, zabraniającą używania wojska w celach policyjnych na terytorium kraju (https://www.militarytimes.com/news/your-military/2020/05/30/minnesota-governor-orders-full-guard-mobilization-asks-pentagon-for-additional-help-with-civil-unrest/, https://news.antiwar.com/2020/06/01/esper-calls-on-states-to-dominate-the-battlespace-trump-deploying-heavily-armed-troops-in-dc/, https://www.nbcnews.com/politics/politics-news/trump-considering-move-invoke-insurrection-act-n1221326).
 
Oficjalnie zaczyna się też prowadzić elektroniczny monitoring ludności, również formalnie niezgodny z obowiązującym prawem.  Innymi słowy, rządząca de facto oligarchia finansowa, chce wdrożyć już teraz  wszystkie posunięcia zaplanowane na drugą turę epidemii.
 
Nie będzie wyolbrzymieniem stwierdzenie, że od tego jak potoczą się losy amerykańskiej rewolucji/wojny domowej/powstania, zależeć będą losy Ludzkości. 
 
 

KOMENTARZE

 • //od tego jak potoczą się losy amerykańskiej rewolucji
  /wojny domowej/powstania, zależeć będą losy Ludzkości.//

  Dlaczego "losy świata" ? to wasze wewnętrzne sprawy więc kotłujcie się sami na swojej wyspie i nie wciągajcie nas w to.
  Dobre sobie! w wielu miejscach zdarzają się zadymy ale tylko usa robią z tego wszech galaktyczny problem.
 • autor
  wydaje sie , ze Prezydent Trump kontroluje lub/i wspoldziala z Penatgonem czyli kontroluje armie . To jest czynnik najwazniejszy dla dalszej rozgrywki
  Jesli Armia wyjdzie na ulice to automatycznie zostanie znaleziony powod do przdluzenia kadencji a prawdopodobnie o to chodzi . Decyzja o pozbawieniu autonomii Hongkong , Oswiadczenie Merkel , zamieszki w USA to wszystko sklada sie w pewna calosc . Trump rozmawial wczoraj z Putinem . Dla przyszlosci miedzy innymi i naszej wydaje sie najbardziej istotna postawa Rosji wobec zaistnialej sytuacji. Uwazam , ze "sojusz" Rosji z USA jest sprawa pewna . Zobaczymy czy Duda wygra wybory to tez bedzie papierek lakumusowy . Aktualna sytuacja w Polsce to tez nie przypadek
 • @dr.nowopolski
  Jest coś w tym temacie , kto wszczyna wojnę musi zebrać jej skutki . Salute 5*
 • @rowszan 20:25:50 "sojusz" Rosji z USA jest sprawa pewna ?
  Sojuszu Rosji z Ameryką jest pewne, że nie będzie
  "Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ryabkow: „My nie wierzymy i nie mamy w ogóle zaufania do Ameryki.”

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov: “We Have No Trust, No Confidence Whatsoever” in America

  https://nationalinterest.org/feature/russian-deputy-foreign-minister-sergei-ryabkov-%E2%80%9Cwe-have-no-trust-no-confidence-whatsoever%E2%80%9D
 • Prezydent Czeczeńskiej Republiki Ramzan Kadyrow
  wezwał ONZ do natychmiastowego zajęcia się problemem łamania praw człowieka w Stanach Zjednoczonych Ameryki.Zaapelował również o ukaranie władz tego państwa ze stosowane bezprawie.
  https://ria.ru/20200602/1572322043.html

  Władze USA tak często i od tak dawne troszczyły się o losy Czeczeńców że teraz w trudny czas próby władze Czeczenii troszczą się o los Amerykanów.Oto co znaczy prawdziwa solidarność.
 • @Anna-PK 23:13:30
  mialem takiego szefa Niemca , ktory czesto powtarzal : " a co mnie obchodzi moje wczorajsze gadanie"
  pozyjemy zobaczymy -
 • @rowszan 03:32:52 Rosja jest Ameryce potrzebna, ale Rosji
  Ameryka jest niepotrzebna. USA budują koalicję przeciwko Chinom, a tylko Chiny podały Rosji rękę po tym jak 2014 roku, kiedy wszyscy nałożyli na Rosję sankcje. Zresztą te sankcje USA nakładają na Rosję cały czas, za wszystko, nawet za rurociągi jakie buduje. A Chiny dają Rosji zarobić i inwestują na Syberii.

  A z drugiej strony Trump pozrywał wszystkie umowy jakie były zawarte z Rosją. Nawet zerwał umowę w sprawie Iranu, jaką zawarł Obama.
  Jak teraz Putin da się namówić na jakąś umowę z USA, to tak może być, że jak przyjdzie następny prezydent, to też zerwie umowę i powie " a co mnie obchodzi moje wczorajsze gadanie";)
 • @Anna-PK 05:09:38
  czytala Pani wczoraj , podpisana prezydentem Putinem strategie uzycia broni jadrowej ?Widziala Pani wczoraj cene barylki ropy na gieldzie - to juz 40 Usd .Czy uwaza Pani ,ze chinskie miasteczko kolo Minska i jego rozwoj lezy w interesie Rosji . Czy uwaza Pani ze kontrakt na Wegrzerzch na budowe lini kolejowej jest w interesie Rosji . czy osadnictwo prawie 60 mln chinczykow na syberii jest w interesie Rosji . Czy Pani wie , ze okolo 30 % populacji obecnego izraela to sa uchodzcy lub ich dzieci z terenow dawnego Usrr . Jaki to ma wplyw na wybory w tym kraju > Swiat nie jest czarno bialy . Jest juz kolorowy . Umowy sie zawiera , wypowiada , negocjuje itd . W USA sa wybory w tym roku , co moze zrobic Prezydent chcacy reelekcji a oskarzany o zwiazki z Rosja ? doraznie na potrzeby kampani moze robic to co robi . Rozwoj Chin nie lezy w intersie ani USA ani Rosji . Dla mnie to jest nadrzedne a co z tego wyniknie , nie wiem za "cienki " jestem
  Tu jeszcze na Neonie sa ze dwa albo trzy blogi tych co zastanawiaja sie jaki Murzyn jest lepszy ? duszony czy tluczny ? Czy Trump ma mopa na glowie czy onuce . Sa rzeczy widoczne i sa rzeczy ukryte . Jak cos jest oczywiste to znaczy tym nie jest >
  do szerszych dyskusji wole poczte wewnetrzna jesli Pani ma ochote .
 • @rowszan 07:07:29
  "czy osadnictwo prawie 60 mln chinczykow na syberii jest w interesie Rosji"

  Nie, ale osadnictwo 600 milionów jest jeszcze większym kłopotem. Wiadomo, że Chińczycy kochają mróz i dlatego emigrują z Szanghaju i Pekinu do Harbina, a stamtąd prosto na Magadan. Mając po dziesięcioro dzieci na rodzinę gdzieś się muszą zmieścić. :)

  Tak na poważnie, liczbę Chińczyków na Syberii ocenia się na mniej niż 100 tysięcy.

  Współczynnik dzietności powinine wynosić nieco ponad 2 aby zapewnić zastępowalność pokoleń. Poniżej mapa Chin:

  https://cdn.static-economist.com/sites/default/files/imagecache/640-width/images/print-edition/20170923_CNM954.png
 • Amerykanie chcą bogatej Ameryki.
  Nie zdają sobie sprawy że to bogactwo było kiedyś możliwe wyłącznie na zasadzie pasożytowania w trybie niejawnej okupacji na reszcie świata.
  To dolar jako globalna waluta był podatkiem nałożonym na cały świat wpływającym jako dochód do USA... do tego grabież zasobów naturalnych na Świecie... zawłaszczanie i wręcz monopolizowanie lokalnych rynków zbytu na świecie przez amerykańskie koncerny (Pejsbook, Microsoft, Google, Amazon, Intel, żywość modyfikowana genetycznie, szkodliwa chemia dla roślin czyli dla żywości... oraz handel bronią..

  USA utrzymując swoją hegemonie gospodarczą na świecie dokonały samobójstwa przenosząc swój przemysł do Azji głównie do Chin.
  Niby wszystko jest "Amerykańskie" a jak poskrobać to made in "China"
  Amerykanie stali się handlarzami bez zdolności produkcyjnych.

  A to oznacza koniec potęgi USA... pozostała waląca się "potęga" spekulacyjna, wirtualna.
  Prawdziwa potęga gospodarcza bazuje na realnej produkcji.
  Handlarze to tylko pasożyty żerujące na tej realnej gospodarce.
  Potęga globalnych pasożytów właśnie się wali.
 • @Pedant 08:13:43
  Z rozpędu zamiast tyś wyszło mln
 • @rowszan 10:08:39
  "Z rozpędu zamiast tyś wyszło mln"

  Wiem :)

  Ale trzeba uważać, bo bardziej tępi mogliby by uwierzyć.
 • @Pedant 08:13:43
  https://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje

  Rosjanie mają kogo się obawiać. Stąd częste kontakty z Japończykami. Do tego zwykle Moskwa ma dobre relacje z Indiami
 • @Wican 13:03:34 Zapewne kiedyś w jakiś sposób Chińczycy
  się zagoszczą na Syberii, ale nie teraz i bardzo powoli.
  Mity o chińskim przejęciu na rosyjskim Dalekim Wschodzie.
  Obecność Chin na Syberii i na Dalekim Wschodzie faktycznie maleje, a nie rośnie.

  „Chińczycy atakują Rosję nie czołgami, ale walizkami”, rozpoczął Stratfor ocenę obecności Chin w Rosji, powołując się na ówczesnego szefa rosyjskich służb straży granicznej. To złowieszcze stwierdzenie z 2000 r. Wciąż się powtarza, szczególnie na Syberii i rosyjskim Dalekim Wschodzie, dwóch słabo zaludnionych regionach wschodnich Rosji.
  https://thediplomat.com/2019/06/the-myth-of-a-chinese-takeover-in-the-russian-far-east/

  Na Syberii, finansowany przez Chiny projekt butelkowania wody wywołał duży lokalny sprzeciw. Zakład znajduje się w wiosce Kultuk, na południowym brzegu Bajkału, najgłębszego jeziora na świecie. Bajkał posiada jedną piątą słodkiej wody na świecie i ma status światowego dziedzictwa UNESCO.
  Budowa fabryki o wartości 1,5 mld rubli (22,7 mln USD) rozpoczęła się w styczniu. Umowa na dostawę 190 milionów litrów wody rocznie na spragniony chiński rynek od 2012 r. Została już podpisana z chińskim inwestorem projektu.
  Ale w ubiegłym miesiącu petycja domagająca się usunięcia zakładu zebrała prawie milion podpisów. Petycja mówi, że woda Bajkał „zostanie wysłana do Chin”, a obiekt blokuje lokalny dostęp do jeziora. W rezultacie rosyjski sąd nakazał wstrzymanie prac budowlanych do czasu rozpatrzenia skarg.
  W latach 1998-2005 populacja Rosji na wschód od jeziora Bajkał spadła z 8 milionów do 6 milionów w latach 1998-2005 i od tego czasu stale spada. Tymczasem obok trzy prowincje północno-wschodnich Chin - Heilongjiang, Jilin i Liaoning - zamieszkują 110 milionów ludzi.

  Chiny budują sympatię poprzez pracowitość i solidność.
  Na rosyjskim Dalekim Wschodzie chiński jest obecnie bardziej popularny niż angielski na uniwersytetach, chińskie restauracje są niezwykle popularne, a wielu Rosjan podróżuje na chińską wyspę Hajnan w celach wypoczynkowych, a nawet kupuje tam domy wakacyjne.
  https://asiatimes.com/2019/06/the-chinese-influx-into-asian-russia/
 • @Anna-PK 15:13:25
  w nawiazaniu do Pani wypowiedzi pozwalam sobie zamiescic caly artykul z Gazety Finansowej autorstwa Pana Chebdy
  Proponuje przegladac od czasu do czasu takze polskie periodyki
  https://gf24.pl/wydarzenia/swiat/item/1850-chiny-przejmuja-rosje
 • @rowszan 15:41:03 Bardzo ciekawy artykuł, tylko już
  był proponowany przez Vican.

  Jeśli chodzi o ksenofobię, na Syberii jest to niemożliwe, jako zjawisko społeczne ze względu na historycznie ustaloną międzynarodową pozycję tutaj. Była to pierwotnie Ziemia Buriacka, którą Rosjanie niedawno opanowali i natychmiast zaczęli ją wypełniać, dobrowolnie i przymusowo, wygnańcami i osiedlającymi się swobodnie. W regionie irkuckim, jak w wielkim piecu, spawano stabilny stop Buriacji, Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Tatarów. I nawet Polacy, którzy nadal mają wioskę narodową Vershina w dzielnicy Bohan.

  Ponieważ region obwodu irkuckiego jest dumny ze swojej osobliwości, społeczność Pichta Golendras, imigrantów z Niemiec, którzy przez kilka stuleci mieszkali na granicy Polski i Białorusi, a następnie podczas reform Stolypina przeprowadzili się na Syberię. Tak więc chińscy turyści Syberyjczycy nie gniewają się, ani nie zaskakują. Jest miejscowe rozdrażnienie z powodu tłumów turystów ...
  - Cóż, z tego powodu Chińczycy sprzedadzą swój biznes w Listwiance - i co się z tym stanie? Będą inne autobusy, inne tłumy. Zabronią budowania hoteli - Chińczycy będą obrażeni i odejdą. Nikt nie dokończy budowy - te przedłużające się budynki będą się wystawały. Kto będzie lepszy? - zapytałem jednego z rozmówców, który chciał pozostać anonimowy. - Więc okazuje się, jak w żartach: „Nie lubię Chińczyków!” - „Po prostu nie wiesz, jak ich przyprawiać” ...
  https://lenta.ru/articles/2019/02/13/baikal/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031