Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Zawoalowana rola Chin w konstrukcji globalnego gułagu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przypadku stosunków amerykańsko-chińskich, przepaść dzieląca te państwa wydawała się niemożliwa do likwidacji.

Obok wielu innych ogólnie odczuwanych rezultatów (https://www.washingtonexaminer.com/news/mass-casualty-incident-over-600-doctors-sign-letter-warning-trump-of-dangers-of-continued-lockdowns), „casus koronawirusa” zmusza do zmiany paradygmatu postrzegania „nowego porządku światowego” (NWO).
 
Dotychczas, w tym kontekście, analizowało się zmagania USA, reprezentanta „jednobiegunowego” NWO ze zwolennikami „wielobiegunowego” porządku suwerennych państw, takich jak Rosja czy Chiny.
 
Zwłaszcza w przypadku stosunków amerykańsko-chińskich, przepaść dzieląca te państwa wydawała się niemożliwa do likwidacji. Jednakowoż, łatwość z jaką USA i prawie wszystkie państwa świata zareagowały na „pandemię koronawirusa”, zmusza do spojrzenia na sprawy w innym świetle. 
 
Przy czym nie warto spekulować, czy zapoczątkowana w Chinach „pandemia”, była przypadkowa, czy też z premedytacją zaplanowana oraz kto ją ewentualnie wyreżyserował. I tak nie poznamy gwarantowanych odpowiedzi na te drugorzędne pytania.
 
Hasłem do dławienia światowej gospodarki, aresztu domowego jej populacji i innych środków „sanitarnych” (czytaj: totalitarnego terroru), stały się „modele infekcyjne” opracowane przez „naukowców” z Cambridge i USA, przewidujące śmiertelność z powodu wirusa 15 krotnie wyższą niż okazała się ona w istocie. Przy czym nie jest to „plotka niszowych oszołomów”, ale oficjalne przyznanie się do „błędu” winowajców.
 
Takie „błędy” zdarzały się już wielokrotnie w przeszłości, tylko na mniejszą skalę. 
 
Dla przykładu zacytuję tu sławetny casus „broni masowego rażenia” rzekomo posiadanej przez Irak, który to stał się pretekstem do rozpętania zbrodniczej agresji przeciw temu państwu, trawiącej do dziś i pochłaniającej miliony istnień ludzkich. Collin Powell, który wymachiwał w Radzie Bezpieczeństwa ONZ fiolką z „iracką bronią chemiczną”, oficjalnie przyznał się do „błędu”. Pomimo to ani on ani jego zbrodniczy pryncypałowie nie ponieśli żadnych konsekwencji. Zdegenerowaną zachodnią opinię publiczną takie drobiazgi jak zbrodnie przeciw ludzkości w ogóle już nie obchodzą.   
 
Globaliści, zdający sobie z tego sprawę, nie zawahali się na obecną największa w historii ludzkości, mistyfikację pseudo epidemii koronawirusa. I dziś nikomu włos z głowy nie spadnie i „renomowani uczeni”, oraz „wybitni światowi przywódcy”, będą niezmienne brylować na globalistycznych salonach i decydować o losach świata.
 
W następnej odsłonie „epidemii”, którą już zapowiadają, „pomyłka” modelu może okazać się nie 15-to, ale 50-cio krotną i wtedy wszyscy znajdziemy się w areszcie domowym, szpitalnej „kwarantannie”, lub klinice psychiatrycznej zarezerwowanej dla tej mniejszości, która w „pandemię” nie uwierzy.  
 
Od wielu już dekad Stany Zjednoczone prowadzą rozpasaną politykę finansową w odniesieniu do jedynej rezerwowej waluty jaką mieni się być dolar. Do tej pory kolejne kryzysy amerykańska Federal Reserve mitygowała przy pomocy elektronicznie generowanych astronomicznych sum tej waluty. Gdyby musiała ją drukować, na świecie zabrakłoby drzew do produkcji papieru na ten cel. To „wirtualne „bogactwo” szło jak do tej pory wyłącznie do kieszeni przysłowiowego 1% bogaczy, nie przedostając się do ogólnego obiegu. Powodowało to jedynie inflację papierów wartościowych oraz nieruchomości, jako tych aktywów w które owi globaliści inwestowali. 
 
Również przy pomocy obligacji denominowanych w dolarach, Ameryka zadłużała się za granicą, głównie w Chinach. 
 
Gdyby Chińczycy chcieli, to sypiąc na rynek wszystkie te obligację w oka mgnieniu rzuciliby Stany na kolana jako największego w historii bankruta. Pomimo gigantycznych kontrowersji panujących pomiędzy tymi państwami, nie uczynili jednak tego! Do tej pory tłumaczyło się to chińskim wyrachowaniem, które stymulowało stopniowe wyzbywanie się amerykańskich obligacji, bez powodowania gwałtownego spadku ich wartości w formie ostrożnego wykupywania w świecie konkretnych dóbr, takich jak fabryki, nieruchomości, czy surowce.
 
W momencie zdławienia gospodarki amerykańskiej pod pretekstem walki z „pandemią”, władze postanowiły „spacyfikować” nastroje najbiedniejszych, którzy w wyniku tego masowo tracili zatrudnienie.  Do tego celu  zastosowali $600 comiesięczny „dodatek” do zasiłku dla bezrobotnych. W jego rezultacie dochody biedoty „na bezrobociu” okazały się wyższe niż „w pracy”. Teraz żyją lepiej bez wysiłku, mogąc całą dobę nie ruszać się z tapczanu i oglądać głupawe programy telewizyjne.  Tym razem jednak poważne konsekwencje, w postaci gwałtownej inflacji, będą ogólnie widoczne. 
 
W tym kontekście, coraz częściej zadaje się pytanie, czy polityka masowej emisji dolara przez Federal Reserve jest bezgraniczna? I czy żadnych negatywnych konsekwencji z jej powodu nie będzie dla USA?
 
Na to krytyczne pytanie stanowi odpowiedź byłego oficjela Federal Reserve, zawarta w tym artykule: (https://www.mises.org.br/article/3238/por-que-ha-uma-escassez-de-dolares-no-mundo-apesar-das-macicas-injecoes-do-fed
 
Fundamentem strategii amerykańskich bankierów była i jest zasada udzielania pożyczek WYŁĄCZNIE W WALUCIE AMERYKAŃSKIEJ. Jaka by obiektywna sytuacja dolara nie była, każdy dłużnik musi zdobyć tą walutę w celu spłacenia długu lub jego odsetek. Federal Reserve dokładnie wie, że na dzień dzisiejszy zadłużenie świata w dolarach wynosi $ 13 tysięcy miliardów! I do tej sumy może ona (Feds) swobodnie generować puste elektrony pod nazwą „US Dollar”.
 
Zwłaszcza eksporterzy surowców muszą się zwijać by obsłużyć swój dług w sytuacji spadku ich konsumpcji wywołanej globalnym dławieniem gospodarki. Nie mają oni wyjścia z tej ślepej uliczki. 
 
Jest jednak państwo, które mogłoby rozwalić ten „globalny porządek finansowy”, przy czym bez traumy wywołanej przez opisany na wstępie wariant.
 
Mienią się nim być Chiny, desygnowany przez globalną oligarchię finansową światowy producent wszystkiej tandety; od papieru toaletowego, poprzez długopisy, konfekcję, wszelaki szmelc elektroniczny, a na samochodach kończąc, świat MUSI kupować ich wyroby z tej prostej przyczyny, że nikt inny od dawna już tego nie produkuje.
 
Wystarczyłoby więc zażądać za swe produkty zapłaty w juanach i cały świat, z Ameryką na czele, skręcałby się w wysiłkach zakupu tej waluty. Gdyby (co jest nieprawdopodobne), „w odwecie” cały świat wymagał opłat za swe surowce JEDYNIE W DOLARACH, to nieprzebrany amerykański dług denominowany w tej walucie, pozwalałby Chinom przez wiele lat finansować tak swój import, a pozostałe jej nadwyżki w dalszym ciągu powoli inwestować po całym świecie bez obawy katastrofalnego załamania się kursu (wartości) tego długu. 
 
Czemu więc towarzysz Xi, nie robi tego? Czemu nie chce „dowalić” swemu „wrogowi numer jeden” znienawidzonej Ameryce i wprowadzić Chiny na pozycję niekwestionowanego światowego lidera? 
 
Osobiście znajduję jedyne wytłumaczenie w tym, że towarzysz Xi służy wyłącznie oligarchii finansowej i pretenduje na stanowisko „Prezydenta Świata” w konstruującym się na naszych oczach globalnym obozie koncentracyjnym.
 
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • Chiny też są pionkiem na szachownicy
  No właśnie. Przesłanek, świadczących o służebnej roli Chin jest więcej. Weźmy na przykład ścisłą współpracę Chin i reszty świata, w wywoływaniu wrażenia jaka ta epidemia jest straszna i jak skuteczna jest totalna kwarantanna w walce z nią.
 • Dziękuję
  5*
  Dzięki Panu chyba zaczynamy zbliżać się do prawdy o "pandemii".
 • Panie Autorze, Pan zapomina o roli dolara w świecie.
  Chiński dobrobyt polega na wykorzystywaniu USA. Chińska waluta jest podczepiona pod dolara USA i jest zawsze tańsza, a tym samym towary chińskie są tanie. Chiny manipulują swoją walutą i nie puszczają jej na giełdę. Chińskiego juana można dostać tylko poprzez bezpośrednią wymianę własnej waluty na chińską, ale tylko w takiej ilości i tylko wtedy kiedy Chiny uważają, że im się to opłaca.
 • Logika i jeszcze raz logika.
  Brawo. Chcialoby sie napisac ze az przyjemnie sie to czyta.
  Jednak to nie sa dobre wiadomosci.
  Jedyny ratunek w "wypieciu sie" z globalnego systemu i przejsciu na maksymalna samowystarczalnosc.
  Konsekwencja to oficjalne nazwanie takiego krajutotalitaryzmem gorszym od Korei pln.
 • Najwięksi światowi finansowi grandziarze
  grają w osobnej swojej lidze. Państwa narodowe są im już prawie całkowicie podporządkowane. Praktycznie działa już rząd światowy ponad granicami. Sa tam grandziarze ze wszystkich państw, także z Chin. Mają swoje interesy, które są absolutnie rozbieżne z interesami narodowymi. Oni wykorzystują wszystkie kraje, wszystkie narody by przejąć praktycznie cały majątek światowy i całą władzę z rąk narodów, by potem przy pomocy szczepionek , chipów i całej technologii z tym powiązanej całkowicie kontrolować ludzką populację. Tutaj interesy różnej maści władców, czy to pieniądza czy władców politycznych są zbieżne. Dlatego trudno jest wszystko pospinać i ludzie zastanawiają się kto z kim walczy. Tak praktycznie , to światowa oligarchia walczy z nami z ludźmi. W powyższe absolutnie nie wierzy np. Pani Anna-PK której wydaje się , że w dalszym ciągu rządy narodowe kierując się dobrem swych obywateli prowadzą taką, a nie inną politykę. Jak pokazują ostatnie kilka miesięcy jest to absolutnie fałszywe mniemanie , albowiem wszystkie rozkazy idą do rządów prosto od niewidocznych macherów, poprzez rączki niejakiego Bila G. który ośmiela się wymagać od premierów rządów określonych zachowań. Rządy narodowe praktycznie pełnią już tylko funkcję nadzorczą nad hodowanym bydłem.
  Niektórzy analityce sugerują , że Tramp chce się oprzeć tym niewidocznym psycholom. Mam nadzieję, że tak jest w rzeczywistości i mu się uda. W przeciwnym razie my jako ludzie nie mamy większych szans by zachować swoje dotychczasowe jestestwo
 • @zadziwiony 19:15:23 Dopóki mi bomby nie padają na głowę,
  to ja żadnych spisków światowych grandziarzy się nie boję, a najmniej się boję Billa G.
 • @Anna-PK 19:31:12
  Ja odwrotnie- mniej boję się ewentualnych bomb niż szczepionek i powiedzmy … elektronicznych znaczników.
  Po bombach jak pokazuje historia wojen można się szybko odrodzić odbudować i pozostać jako jednostka osobą wolną. Po przyjęciu projektowanych szczepionek i chipów będzie to już niemożliwe.
  Rozbieżność ocen wynika prawdopodobnie z posiadanej wiedzy technicznej i wyobraźni.
  Dla mnie "lepszy w wolności kęsek byle jaki niżli w niewoli przysmaki."
  Jak widzę bardzo wielu ludzi preferuje odwrotne wartości. I nic by mnie to nie obchodziło, gdyba ta postawa nie przybliżała mnie i innych podobnie czujących pod ścianą z pod której może już nie być ucieczki. Z powodu diametralnie odrębnych wartości które wyznajemy, pewnie nigdy się nie dogadamy.
 • @zadziwiony 20:06:07 Pan sam sobie wymyśla problemy
  i strachy, a potem się tego boi. Nikt chyba Pana nie chce ani szczepić ani czypować. A jak bomba na głowę spad nie, to będzie z Pana tylko mokra plama, a może nawet tego nie będzie.
 • @Anna-PK 20:43:31
  Nie chce? Po co więc ustawy wprowadzające obowiązek i przymus szczepień,( nawet w kaftanie) a w przyszłości zapewne chipów?
  Jednak nie dogadamy się. Nasz ogląd rzeczywistości obejmuje zupełnie różne jej poziomy.
  Jeszcze jedno.... Powiedz mi Anno po co ludzie idą do polityki, biznesu, do pracy. By robić sobie dobrze , czy innym?
 • Kto wie?
  Artykul bardzo dobry, przekonywujacy w tresci, ale nurtuje mnie jedno ale pytanie ... .
  Skoro hierarchia globalanej wladzy zostala zaakceptowana przez globalna finansjere to po co w jakim celu i przeciwko komu trwa wariacki wyscig zbrojen. Przeciw sami swoi knuja przyszlosc swiata. W celu wyciszenia zbuntowanych mas tak wysoko zaawansowana technicznie bron nie potrezbna. Wystarczy wirus.
  Moim zdaniem to realna pulapka Tukidydesa jest w grze.
 • "Zawoalowana rola Chin w konstrukcji globalnego gułagu"
  ------------
  Światowy czarci pomiot - najpierw komunizm globalny budował głównie przy pomocy ZSRR. Potem ów ZSRR pomiot zastąpił - Chinami.
  Wniosek?
  Ukoronowany świrus pełni wisienkę na torcie tzw. globalizacji czyli komunizmu globalnemu - a mówiąc po ludzku Piekła na Ziemi.
  Na koniec - przecież nie dla jaj zaflancowano kiedyś komunizm ze wszystkimi tego konsekwencjami - Chinom - przecież nie dla jaj toleruje się do dziś - Koreę Północną z jej arsenałem jądrowym. Nie dla jaj!
 • @milusia 21:51:17 Bardzo dobra uwaga!
  Po co dla USA broń jądrowa, kiedy mają Billa G.?
 • @milusia 21:51:17
  Spróbuję odpowiedzieć po krótce. Prawdopodobnie ludzki organizm, jest bardzo odporny na wszelakiego typu zarazki i produkcja skutecznego w zabijaniu bakcyla jest trudne do zrealizowania. Przykładem może być staranie wyprodukowania eboli zdolnej do niekontrolowanego wzrostu. Jakoś nie wychodzi. Dlatego do celów depopulacji stworzono hybrydę. Słabo śmiercionośny bakcyl, połączony z intensywnym oddziaływaniem marketingowym, wytwarza lęk społeczny skłaniający ludzi do przyjęcia szczepionki, której tajne składniki współpracujące z sygnałami z 5g doprowadza do kontrolowanej depopulacji. Potrzeba pełnej kontroli nad społeczeństwem, tym właśnie charakteryzują się jednostki przeznaczone do realizacji depopulacji,
 • @Anna-PK 22:20:09
  Naprawdę posłuchaj tego uważnie. Jeśli nie ma się wiedzy, to głupoty się opowiada.
  Bomby, to nasze najmniejsze zmartwienie.
  https://youtu.be/xxHA_jDldYQ
 • @milusia 21:51:17
  Walka jeszcze trwa pomiędzy grupami interesów. Wszyscy chcą osiągnąć pozycję dominującą.
  Obejrzyj film który zalinkowałem Annie. Sytuacja nasza jest tak skomplikowana, że pewnie tylko niewielka grupa ludzi jest w stanie ogarnąć rzeczywistość. Lekceważenie tych spraw, jak wielu to czyni świadczy o całkowitej ignorancji w ocenie tego co się wokół nas dzieje. 5g i pola torsyjne powoduja, że broń atomowa staje się prymitywną zabawką. Szczepienia i chipowaniem są częścią tej rzeczywistości.
 • @zadziwiony 22:28:09
  Zgadzam się , to jest Wielkie G.
 • @Anna-PK 22:37:48
  Sądzę,że teraz sobie kpisz. Jeśli tak jest to pokazujesz, absolutna ignorancję i babski wręcz infantylizm. Powiem ci jak chłop krowie na rowie.
  Technologia 5g w połączeniu z polami torsyjnymi, i twoim zaimplementowanym chipem, pozwoli zrobić selektywnie z twoim organizmem wszystko. Wywoła prawie dowolna chorobę i zabije cię w dowolnym czasie, Jeśli np. Ktoś lub sztuczna inteligencja uzna żeś pasożyt, lub niebezpieczna dla systemu. Dalej doucz się sama bo szkoda mojego czasu.
 • I co z tym można zrobić?
  To konkretne pytanie zapewne długo zostanie bez odpowiedzi. Blok państw europejskich z Niemcami na czele został spacyfikowany Brexitem, Putin przywołany do porzadku Ukrainą, Chiny są tradycyjnie zbyt konfucjonistyczne aby strzelić sobie w stopę, poza tym każdy gwałtowny ruch teraz tylko zacieśniałby pętlę. To pokolenie smartfonowcow jest juz definitywnie stracone.
 • @zadziwiony 23:02:10 A kto zginął od tej technologii?
  Jaka znowu sztuczna inteligencja? Nie ma takiej.
  A czemu nie zabija tych co tę technologię montują? Już w UK są prace nad G5 i Niemcy też coś tam robią. Tylko Trump nie chce aby kupowano to od Chin, ale aby USA mogły zarobić.

  W Niemczech już jest 5G i wszyscy żyją!!!
  Największa niemiecka firma telekomunikacyjna uruchomiła pierwszą w kraju sieć 5G, ale na razie działa tylko w dwóch miastach i ze smartfonem o wartości 900 euro. Do końca 2020 r. Zasięg 5G jest wymagany w 20 niemieckich miastach.
  https://www.dw.com/en/germanys-first-5g-network-launched-by-deutsche-telekom/a-49467131
 • @Uchoigielne 01:53:41
  ----------
  "Ustawka na covid-19 jest ich wspólnym dziełem, w celu stworzenia NWO, co już się dzieje."
  ----------
  Dokładnie Panie @Uchoigielne - dokładnie z tym tylko, że to NWO w przełożeniu na ludzi język znaczy - Piekło na Ziemi - dla ludzi stworzonych przez Boga.
 • @Anna-PK 23:17:57
  Kobieto, spojrzyj wreszcie realnie na świat, a nie przez pryzmat swojej wrażliwości. Światem rządzi banda psychopatów, która po tysiącach lat swoich rządów wreszcie dostaje do ręki broń dzięki której będą mieli całkowita i ostateczną kontrolę nad każdym społeczeństwem, nad każdą jednostka. Teraz jest walka o to kto pierwszy z nich tę broń dostanie .czy ty naprawdę nie widzisz, że celem ostatecznym jest depopulacja o ok 90procent? Przecież oni o tym oficjalnie mówią i działają. Tylko trzeba słuchać. Jak cię zachipuja, to już jest koniec. mówię w kategoriach naszej cywilizacji.
 • @Anna-PK 19:31:12
  Proponuję film "V jak Vendetta" ze świetną Natalią Portman
 • @Anna-PK 20:43:31
  Bzdura. teraz zmuszają rodziców, aby maluchy dostawały mnóstwo szczepionek w najwcześniejszym etapie życia. Proponuję bardziej zainteresować się światem realnym. Chyba, że w Kanadzie jest inaczej?
 • @Anna-PK 22:20:09
  Bo to gangsterzy. Panują nad swiatem, ale poszczególne "klany" sobie nie ufają
 • @Anna-PK 23:17:57
  To Pani nie zna chyba jednak rzeczywistości, oj nie zna. I to właśnie wpływ takich totalniackich systemów jak w Kanadzie. Gdzie nastąpiła "urawniłowka". Tresura i niewolnicy zadowoleni ze swojej sytuacji, bo nie zdający sobie z tego sprawy.
 • @zadziwiony 09:54:40
  Z depopulacją to przesadziłeś.Znaczy ze skalą. Potrzebni są konsumenci.
 • @Wican 14:31:31
  // Gdzie nastąpiła "urawniłowka". Tresura i niewolnicy zadowoleni ze swojej sytuacji, bo nie zdający sobie z tego sprawy.//

  I ponoć o język francuski jako urzędowy obok angielskiego była tak zażarta walka że mało nie rozpadli się na dwie części.Nie przymierzając jak na Ukrainie.Na szczęście Kanada uniknęła losu Ukrainy ale dopóki w 1970 nie uchwalono prawa o francuskim języku trwał ostry polityczny spór.
  Nie wiem dlaczego te wydarzenia są u nas zupełnie nieznane.
 • @Wican 14:32:15
  Może przesada, może nie. W każdym razie o takiej liczbie w różnych dokumentach jest mowa.
  Jesli chodzi o konsumentów, to tez problematyczna sprawa. Ilu jest tych na czubku piramidy? no niech zostanie tych wybranych kilkadziesiat milionów. Przypuszczam , że dla nich pieniąde nie bedą juz istotne. Po prostu zostawią sobie Ziemię na własność, a obsługiwać ich będą zachipwani niewolnicy i roboty. Jak z czasem zostanie około miliarda ludków, to będzie dla nich w sam raz.
  Sądzę, że będą potrzebowali populacji w liczbie zapewniajacej stały dopływ talentów dla utrzymania i rozwoju bardzo skomplikowanej infrastruktury technicznej.
 • @zadziwiony 15:33:52
  pozostaje jeszcze sprawa prawdopodobnej ingerencji obcych w ziemskie sprawy i ich interesy z nami związane. Na ten temat jednak prawie nic nie wiemy
 • @ikulalibal 14:42:15
  Ale Quebeq został tak naprawdę spacyfikowany. W sumie w walcę o język dostawali wsparcie De Gaulle'a. A to nie podobało się pewnie Brytyjczykom i Amerykanom. Była groźna secesji Qebequ, ale chyba wychodziło pół na pół. Jednak przez kolejne dekady, wystreowali tam ludzi. Doktryna panująca to polityczna poprawność, pełna micha i tworzenie wrażenia, że ludzie współuczestniczą w decydowaniu. Kolega ze szkoły mieszka w Edmonton. Żyje wyglodnie, ale bezwarunkowa ufność Kanadyjczyków w system, go razi. To już społeczeństwo konsumpcyjne a posatwic się mogą, jakby jakiegoś Indianina, Eskimosa skrzywdzono (jakby nie skrzydzono ich trwale dawno temu). Albo działacza pedalskiego.
 • @zadziwiony 15:33:52
  Ale po co władza jak nie ma nad kim panować?
 • @Wican 11:41:08
  "Ale Quebeq został tak naprawdę spacyfikowany. "

  Także przekupiony na różne sposoby. Doszło do kompromisu.

  Problem z Ukrainą, dla banderowców i rusofobów, jest że ukraiński Quebec byłby większy od reszty ;)

  https://reconsideringrussia.files.wordpress.com/2014/04/ukraine-language-map.png
 • Autor ma przestarzałe spojrzenie na Chiny
  "Mienią się nim być Chiny, desygnowany przez globalną oligarchię finansową światowy producent wszystkiej tandety; od papieru toaletowego, poprzez długopisy, konfekcję, wszelaki szmelc elektroniczny, a na samochodach kończąc, świat MUSI kupować ich wyroby z tej prostej przyczyny, że nikt inny od dawna już tego nie produkuje.". Z całym szacunkiem, to już nieakutalne. Chińczycy zarabiają już więcej niż Polacy a tanie rzczy to produje sie w Bangladeszu czy Wietnamie.
  CHińcycy to Huawei i 5G, Chińczycy to też Lenovo. Posiadam komputer Lenovo i żadnych problemów. A jak jakieś by się pojawiły, to mają serwis lepszy od Japończyków. Chiny to wciąż państwo kontrastów, ale coraz więcej ludzi zamożnych lub z tzw. klasy średniej. Technologicznie to raczej do nich podskoku nie mamy
 • @Pedant 12:22:58
  I Ideologia DOncowa-Bandery jest bezkompromisowa. Ten nacjonalizm to pogaństwo niemal rasistowskie. Czytałem Nacjonalizm Doncowa. Ponoć na stare lata złagodniał, ale to on stworzył ideowe podwaliny pod plemienny nacjonalizm. Włosy dęba sterczą. Gdyby ak porównać różne nacjonalizmy, to Dmowski prezentował inne spojrzenie, bonapartyści inne, Maurras innne, mistycyzm Codreanu również. Komuniści ukraińscy po wojnie chcieli ukrainizować nawet Węgrów na Zakarpaciu, ale tu postawiły się władze w Budapeszcie. Nawet Niemców chcieli ukrainizować. Nie mówiąc już o liudach słowiańskich. I najłatwie poszło im ze zateizowanymi Czechami. Inne mniejszości miał swoje wyznania (legalne i nielegalne): Rusini to grekotaolicy (niezależni od Lwowa, bo to unia użhorodzka) i prawosławni (trochę Sowietom udało się część , Niemcy to luteranie i rzymscy katolicy, SŁowacy rzymscy, Rumuni prawosławni,. Węgry miały wsparcie Budapesztu, ale poza tym to luteranie, kalwini i rzymscy katolicy oraz 3 czy 4% unitów
  Nacjonalizm francuski jest inny. Republikańskie wartości (cokolwiek to znaczy). Choć zaczął od zbrodniczych gilotyn i pacyfikacji Wandei i Bretani. Ale dostali pełną michę. Banderyzm mozna było zatrzymać na Wołyniu i wokół Lwowa. Ale zrobiono z tego ideologię państwową i dzisiaj banderowcy są w Kijowie a nawet w Charkowie i Odessie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031