Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
441 postów 424 komentarze

drnowopolskiblog

dr nowopolski - Unikający stereotypów myślowych analityk spraw politycznych i gospodarczych Polski i świata

Koronawirus a latyfundia kresowych królewiąt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Była kiedyś Wielka i Wspaniała Rzeczpospolita! Czemu nie może się to powtórzyć!?

Jest na wschodnich kresach Wielkiej Rzeczpospolitej, będąca kiedyś częścią posiadłości polskich królewiąt, połać ziemi zwana obecnie Republiką Białorusi. Zarządza nią prymitywny, były dyrektor sowieckiego kołchozu, Aleksander Łukaszenko. Za czasów Radziwiłłów nie osiągnąłby zapewne stanowiska wyższego od ekonoma, a dziś tytułowany jest przez Zachód „ostatnim dyktatorem w Europie”.   
 

 Królewięta tak długo cieszyli się bogactwem i potęgą, jak długo wiernie służyli swemu Suwerenowi, Królowi Polski. Od kiedy pycha zajęła miejsce wierności, zaczął się ich upadek. Dziś ich potomkowie mogą co najwyżej konkurować ze swymi byłymi poddanymi o bardziej intratne miejsca na zachodnich zmywakach. Sic transit gloria mundi! A prezydent Łukaszenko gospodaruje na ich byłych ziemiach.  Gospodaruje, jak przystało na prostego człowieka, ale CZŁOWIEKA! Jako taki stanowi on ewenement na skalę europejską, a być może i światową. Będąc przywódcą państwowym nie wysługuje się światowej oligarchii finansowej!
 
 
 
Kiedy ogłoszono na świecie „stan epidemii”, nie ugiął się i pozwolił swym poddanym żyć, jak ludziom; biednie, ale przynajmniej z podstawowymi, niezbywalnymi prawami Człowieka.  Nawet w momencie, kiedy „wielki brat” ze wschodu odwołał swą paradę zwycięstwa, Łukaszenko pozwolił ludziom radować się tym świętem. Patrz materiał graficzny zamieszczony w tym linku: https://www.anti-empire.com/europes-freest-nation-holds-the-continents-only-victory-day-parade/.  Żadnych kagańców, żadnych „socjalnych dystansów”, jak Bóg pozwolił, ludzie w swym naturalnym społecznym środowisku. I o zgrozo! Żadnych masowych grobów „ofiar strasznej epidemii”, żadnych trupów walających się na poboczach dróg! Jak to się stało?!
 
 
 
Inaczej sprawy mają się za zachodnią białoruską granicą, w „wolnym unijnym świecie”. Zanim zostanę obrzucony obelgami rzekomych „patriotów” broniących „godności Ojczyzny”, pragnę podkreślić, że użyję tu przykładu Polski; z dwu przyczyn: Ją znam najlepiej i Ona jest mi sercu najdroższa, jako moja Ojczyzna. Jednakowoż opis ten można z łatwością transponować na dowolny zachodni kraj, bez jakiegokolwiek umniejszenia jego trafności. Jako dowód przedstawiam link (w języku polskim), opisujący rzeczywistość z włoskiego punktu widzenia:
 
 
 
Patrząc na ulice polskich miast widzimy groteskowy obraz istot w kagańcach i gumowych rękawiczkach na górnych kończynach, z komórkami przed ślepiami, przemykających się chyłkiem przez wyludnione obszary konglomeracji. Przy czym surrealizm tego obrazu nie jest tu istotny. Ważkie jest to, że stworzenia owe noszą współczesny apokaliptyczny „znak bestii” w postaci powyżej opisanej. Ważkie jest to, że stanowią one przygniatającą większość społeczeństwa. Swoim wizerunkiem komunikują one sobie nawzajem, światu, a przede wszystkim bestii: „tak jesteśmy bezmyślni i wykonujemy bez sprzeciwu wszystkie bez wyjątku polecenia szatańskich namiestników”.  
 
I nie jest istotne, to że nasi krajowi namiestnicy bestii łaskawie „poluzowali” ograniczenia i wspaniałomyślnie pozwolą nam chodzić do restauracji! Być może kiedyś pozwolą nam się strzyc, chyba że chcą tą czynność włączyć do wiosennych postrzyżyn baranów na połoninach?
 
Ci nieliczni, którzy zdają sobie sprawę z całej powagi i dramatyzmu obecnych czasów w napięciu śledzą ruchy odbytnicy Donalda Trumpa, prezydenta „wielkich stanów zjednoczonych”, byłego sutenera, handlarza używanymi samochodami i spekulanta nieruchomości. Nie, oblewany on jest pomyjami, nie dlatego, że coś chce dobrze zrobić! Pomimo że wypełnia bez wahania wszystkie polecenia globalnej oligarchii, otrzymuje w nagrodę kopniaki, bo nie ma wybaczenia za zajęcie stanowiska dla innej marionetki przeznaczonego!
 
Inni znów pokładają nadzieje w „szermierzu wolnego świata” prezydencie Putinie. Kiedy to dwa miesiące temu, w momencie osiągnięcia 400 ofiar śmiertelnych koronawirusa (według oficjalnych danych) w 140 milionowej Rosji, wprowadził on brutalny areszt domowy dla całej Jej ludności, oraz perwersyjne metody Jej inwigilacji, nie ma już wątpliwości, komu ten osobnik służy.
 
Cóż więc nam zostało? Jedynie modlić się by Pan Bóg zesłał nam ponownie swój dar Dzieci Bożych; dar wolnej woli i elementarnej umiejętności myślenia! 
 
 
Była kiedyś Wielka i Wspaniała Rzeczpospolita! Czemu nie może się to powtórzyć!?
 
 

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog 

KOMENTARZE

 • 17-letni chłopak nie żyje – stał się ofiarą bzdurnych procedur koronawirusowych
  https://marucha.wordpress.com/2020/05/14/17-letni-chlopak-nie-zyje-stal-sie-ofiara-bzdurnych-procedur-koronawirusowych/#more-84426
 • Pan jest gwarantem jakości!
  Ilekroć trafiam na Pana artykuł, wiem, że będzie to "cymes"! I tym razem jest tak samo!
  Z drobną poprawką: pan Łukaszenko nie jest prymitywnym "byłym przewodniczącym kołchozu". Owszem był przewodniczącym kołchozu, ale prymitywnym człowiekiem nie jest!
  Daj nam Panie Boże takiego przywódcę jak Łukaszenko! To wielki patriota swojego narodu, zaś Białoruś pod jego kierunkiem rozwija się w błyskawicznym tempie! Niewielka Białoruś produkuje znane i cenione na całym świecie gigantyczne wywrotki, ma własny przemysł zbrojeniowy, cywilizacyjnie Białoruś jest nowoczesnym państwem. Kilka miesięcy temu byłem w Mińsku, to światowa aglomeracja... czysto, bezpiecznie, nowoczesna zabudowa, dobre drogi, itp
  Drogi Panie doktorze- proszę nie lekceważyć Białorusi i Pana Łukaszenki!
  To nasz naturalny sojusznik, przyjaźni nam ludzie.
 • Ciekaw...
  Bardzo ciekawe na czymże polega ta "prostota" Łukaszenki ?
  Na tym że nie uczęszczał na renomowaną uczelnie w konsekwencji nie miał unikalnej okazji kopulować ze świńską głową?
  https://www.theguardian.com/politics/2015/sep/21/david-cameron-piers-gaveston-society-what-we-know-oxford-secret

  A może na tym że przysłane przez kubańskich towarzyszy cygara po prostacku wypala zamiast poszukać jakiś bardziej wyrafinowanych zastosowań ?

  https://chumley.barstoolsports.com/wp-content/uploads/2018/08/20/Bill-Clinton-cigar1.jpg
 • autor
  A czemu Pan boleje nad Rosją? Tam w Moskwie głównie opozycja swoje żale i pretensje głosi.
  To i słusznie, że im Putin namordniki założył i areszt zastosował.
  Ja uważam, że Putin nie jest głupi, a pańska uwaga budzi zastanowienie nad motywacją.
 • @Robik 16:19:14
  Czytałem. Powinno się nagłaśniać to zdarzenie w całej sieci w Polsce.
 • @władek 16:37:26
  No właśnie, to Białoruś jest naszym naturalnym sojusznikiem, zamiast do Banderlandu powinniśmy jeździć do Mińska, bo to są nasze wrota na wschód.
 • ...
  //Była kiedyś Wielka i Wspaniała Rzeczpospolita! Czemu nie może się to powtórzyć!?//

  Odpowiedź znajdzie Pan w lustrze.
 • Dyktatura Łukaszenki jest patriarchatem wobec prezessimusowskiej
  Teoretycznie marksistowska dyktatura prezessimusa budowana eninowską polityką kadr i kompromisów z nadbudową judeokatolicką już jest pierwszą i nie ostatnią na drodze do rechrystianizacji UE. Kozysta z osignięć stosowania olityki kadr kandydatów na biskupów w PRL i wobec wszelakiej opozycji i konspiracji od czasow Dierżyńskiego a także prawnikow sadownictwa wojskowego okresu przedgomułkowskiego z wujkami Rajmunda Kaczyńskiegobraćmi Świątkowskimi i Leonem Hochbergiem a także pulkownikami Muszkatam i Zampolskim na czele.https://telewidz.neon24.pl/post/154700,leo-hochberg-godny-towarzysz-wujkow-rajmunda-kaczynskiego https://telewidz.neon24.pl/post/150987,tradycje-naszosci-reform-prawa-i-sprawiedliwosci https://telewidz.neon24.pl/post/148478,porozumienie-prl-z-kosciolem-14-iv-1950-r-i-skutki
 • @władek 16:37:26
  Ja nie lekcewqżę ani łukaszenki, ani Białorusi. Pragnę tylko uzmysłowić ludziom, że nie potrzeba drugiego Mieszka I by stwożyć normalny kraj. Można to zrobić samemu, jak Białoruś, bez ciagłego oglądania się na "wielkich przyjaciół i patronów".
 • Przecież o to chodzi - żeby
  ludzkość stworzona przez Boga uczynić głupszą od najgłupszego przedstawiciela - czarciego pomiotu. Aby ja cofnąć w rozwoju. Jeżeli jakaś rasa będzie odporna na w/w operację - to się ją zwyczajnie zlikwiduje - czego jesteśmy świadkami w odniesieniu do białej rasy.
  Wniosek?
  Nie bez przyczyny ludzkość coraz szybciej schodzi - na psy. Na psy!
 • nic już nie będzie takie samo;
  Telewizyjne gadające głowy puszczają balony próbne prezentując parę wersji wizji świata postcovidowego, w którym to według oficjalnych zapowiedzi globalistów nic już nie będzie takie samo.
  Wcześniej czy później musiało do tego dojść, gdyż broń biologiczna / genetyczna osiągnęła taki poziom rozwoju i rozprzestrzenienia po różnych laboratoriach (także prywatnych), że nie można znać dnia ani godziny, gdy jest się już chodzącym trupem i środkiem masowego przenoszenia śmierci.
  Tak więc operacja covid19 i wymuszone nią zmiany organizacji społeczeństw, oprócz dążenia do depopulacji przy pomocy podstępnej szczepionki, jest też pretekstem do stawiania przez globalistów ścian ogniowych gdzie tylko się da, aby samemu przez przypadek nie paść ofiarą jakiegoś niekoncesjowanego wirusa lub jakieś mutacji własnego zrzuconego na krnąbrnych gojów.
  Mówi się zatem, że ludzie powinni bać się siebie na wzajem, jako potencjalnych nosicieli śmiertelnych wirusów. Dlatego też powinni być skategoryzowani na chorych nieuleczalnych, chorych uleczalnych, nosicieli nie infekujących innych, nosicieli infekujących innych, oraz wolnych od groźnych wirusów (w dzień badania, bo jutro może ten stan ulec zmianie)).
  Super groźnych wirusów w laboratoriach wojskowych są zapewne setki kategorii, tak więc kontrole i szczepienia antywirusowe staną się powszechne i obligatoryjne. Wszelkie kontakty międzyludzkie zostaną objęte gąszczem procedur (nieraz absurdalnych), gdyż potencjalne zagrożenie niekontrolowaną pandemią istnieje jak nigdy dotąd i ludzkość musi się dostosować do ograniczeń wolności (a może do całkowitego zniewolenia), gdyż w przeciwnym wypadku może nie przetrwać.
 • Miło mądrego poczytać...
  Niechby tak pan Nowopolski napisał i podzielił się swemi przemyśleniami, czego oni właściwie chcą, owi pandemici? O co im kaman? Jak cel albo cele osiągnąć zamiarują?

  Bo spacyfikować gojów to nie sztuka, oni to by w rękaw sobie charkali i ryje szmatami okrywali zaraz na pierwszy sygnał państwowej TV. Co akurat nie jest takie złe, bo tutaj, na obczyźnie, gdzie nas akurat los i Opatrzność Boża zaniosły, kobity takie więcej szpetne są, w dodatku grube i często koślawe. Dobrze, że pokrowce nakładają, niechby i przy spółkowaniu ze swemi konkubentami oblicza swe kryły. No i nie trącają nas teraz zadami podczas zakupów przy kasie, ino dystans karnie trzymią.

  Z pacyfikacji cywilów to rzyd-pandemita profitu mieć nie będzie. A jeszcze ich na utrzymanie brać musi i kredyty dawać, podczas gdy goje po domach swych się wczasują. A że kredyty i tak już niespłacalne są, te państwowe, to co nam to za różnica, czy jeszcze bardziej niespłacalne będą. Rzydki tej kasy i tak już nie ujrzą. Widać więc, że nie o pacyfikację i nie o wstrzymanie gospodarki im chodzi. Musi inny, ukryty cel mają.

  Apokalipsa też jeszcze, niestety, nie nadciąga. Pewne znaki były, owszem, ale średniej jakości. Rzydzi masowo się nie nawracają, jak napisane było, a i ucisk zapowiedziany, jaki nam w dniach ostatecznych aplikować mają, też całkiem do zniesienia jeszcze jest. Tak, że na koniec świata poczekać przyjdzie.

  Szczepionki, jeśli chcą nam je wtrynić, czy to jest dobry biznes? Tyle zachodu o kilka miliardów? Niechby i zrobili se na jesieni następną pandemię, to i tak kasa im się nie zwróci. Wirusy wychodować, świadków zgładzić, tysiące ludzi przekupić - toż to już nasz skromy biznesik, któren my tu sobie na obczyźnie po cichu kręcimy, lepszy ROI posiada.

  Nie, panie Nowopolski, inne cele pandemici mieć muszą. Jako żołnierze, co prawda obecnie rezerwiści, zamiar wroga znać musimy, inaczej dyskomfort nam doskwiera. Co pan myślisz, Nowopolski, jaki prawdziwy cel im przyświeca?
 • Łukaszenko nie ma kompleksów w stosunku do Zachodu
  i tym samym w stosunku do Polski. A Białoruś nigdy nie będzie częścią Zachodu bo jest częścią Rusi i jeden jedyny problem on ma z Putinem.
  Putin nie pozwala mu kandydować na PREZYDENTA Unii jaka powstałaby po przyłączeniu Rosji do Białorusi. ;) Gdyby nie to, to Białoruś byłaby złączona z Rosją trwałymi węzami już dawno.
 • @dr nowopolski
  Salut 5*
 • @zbig71 17:20:46
  "powinniśmy jeździć do Mińska, bo to są nasze wrota na wschód."

  Na razie te wrota prowadzą donikąd. Rosja od lat prowadzi politykę "światową" w ten sposób, że wciąż podejmowane są próby organizowania tego państwa na wzór zachodni. Rosja jest więc tylko imitacją (podróbką) Zachodu, to nie jest żadna nowa jakość, także ta obecna Rosja, Putina.

  Wszystkie rzekome plagi dosięgające świat, np. w postaci "kryzysu" klimatycznego, "pandemii" koronawirusa itp., dotykają również Rosji, a nawet jeszcze bardziej. Nic z tych rzeczy nie zostało Rosjanom oszczędzone, wręcz przeciwnie, tam jeszcze bardziej chwycono ludzi przy tej okazji za pysk.

  Nawet Nikita Michałkow, pupil Putina i jeden z autorów (o ile nie jedyny) słów obecnego hymnu państwowego Rosji, zaczął tę rzeczywistość krytykować i uświadamiać na tę okoliczność rodaków. Odpowiedź państwa była natychmiastowa, zdjęto program Michałkowa z anteny kanału Rossija24. Może czary goryczy, oprócz opisu oczywistych skutków obecnej "pandemii", dopełniła teza Michałkowa, że nauczanie zdalne to sposób nauki, który w jakiejś formie pozostanie już na stałe. W przyszłości będzie jedyną formą nauki dostępną powszechnie, a za naukę z nauczycielem, w formie obecnej, trzeba będzie płacić... To samo, zdaniem Michałkowa, będzie dotyczyć ochrony zdrowia.
 • @rumpelsiltskin 22:19:06
  No i to jest powód, żeby Polska nie prowadziła rozmów z Rosją? Bo zdjęto program p.Michałkowa?
  Czy dlatego, że Rosja prowadzi ,,politykę światową,,?
 • @zbig71 23:48:28
  Po co prowadzić politykę z "podróbką", gdy można z "oryginałem"? Po Rosji Putina w obecnym kształcie (może kiedyś się to zmieni) raczej niczego dobrego dla Polski spodziewać się nie należy. "Paka szto" Rosja nie jest państwem przyjaznym Polsce. Mówię o państwie, nie o ludziach.

  Polska potrzebuje wysokich technologii i Rosja potrzebuje wysokich technologii. Jesteśmy raczej rywalami niż kontrahentami. A na handlu typu my wam damy pyry, a wy nam dacie ropę, daleko się nie zajedzie. Polska nie ma Rosji nic ciekawego do zaoferowania, w drugą stronę jest to samo.

  Ta malutka przy Rosji Białoruś ma rozwinięty przemysł maszynowy (aż dziw, że kiedyś tego przemysłu zazdrościli Polsce). Wszystkie wielkie i skomplikowane ciągniki oraz samochody specjalne, którymi na paradach szczyci się Rosja pokazując najnowsze typy uzbrojenia, z wieloosiowymi wozami transportującymi głowice nuklearne, produkowane są właśnie na Białorusi. Rosjanie jeszcze tego nie potrafią robić.
  Gdy zaczął się kryzys ukraiński, okazało się, że Rosja nie ma silników do swoich śmigłowców bojowych, bo te umieją produkować tylko Ukraińcy... Takich "kwiatków" rosyjskiej techniki i gospodarki jest całe mnóstwo.

  Na czym więc miałaby polegać korzystna dla Polski współpraca gospodarcza z Rosją poza produktami nisko-przetworzonymi i surowcami? Prędzej nawiązałbym jakąś współpracę z Białorusią niż z Rosją, ale nie na zasadzie "bramy na wschód" a docelowo.
 • @rumpelsiltskin 00:14:01
  Nawet pyry za ropę to już jest coś. Są różne zdania na temat osiągnięć technologicznych FR,
  Czy Ukraińcy potrafią budować silniki do śmigłowców, czy to jednak ZSRR wybudował te zakłady na terenach obecnej Ukrainy?
  A z Białorusią to jak najbardziej.
 • Cóż....
  W Nowym Jorku zmarł w rezultacie powikłań związanych z COVID-19 dr Bogdan Lekan. Był pierwszym polsko-amerykańskim lekarzem, który stał się ofiarą pandemii.
 • @rumpelsiltskin 22:19:06
  -----------
  "Na razie te wrota prowadzą donikąd. Rosja od lat prowadzi politykę "światową" w ten sposób, że wciąż podejmowane są próby organizowania tego państwa na wzór zachodni."
  -----------
  Tak - a jest to skutek tego, że Rosją wywija V kolumna czarciego pomiotu - podobnie jak wywijają podobne - V kolumny tzw. Zachodem.
 • @dr nowopolski 18:24:10
  Bardzo się Pan myli (oczywiście według mnie). Ludzie w zbiorowisku to motłoch który będzie się miotał między skrajnymi ideami. Bez takiego ,,Mieszka'' nie da się utworzyć silnego i niezależnego państwa. Cały pic w tym żeby się trafił taki przywódca który będzie potrafił przekonać większość społeczeństwa do swojej idei. Jak to się robi to wystarczy poczytać o wielkich przywódcach. O ile ich rządy przyczyniały się do wzrostu znaczenia państwa i wzrostu zadowolenie społeczeństwa, o tyle ich sposoby do osiągnięcia celu były dalekie od tak zwanej demokracji. Dodatkowo taki ,,Mieszko'' musi mieć do dyspozycji dyplomatów obytych w świecie i znających zależności międzynarodowe. Jeżeli chodzi o Polskę to nawet jak by się taki władca trafił to i tak nic nie zrobi, bo od 30 lat ci nasi zbawcy tak nas uzależnili od obcych sił, że do jakiegoś światowego resetu mamy pozamiatane. Tak że uzbrójmy się w cierpliwość, przeżyliśmy ponad sto lat zaborów, 50 lat zależności od Moskwy to i przeżyjemy obecne poddaństwo.
 • @Pan podporucznik 20:50:57
  "Niechby tak pan Nowopolski napisał i podzielił się swemi przemyśleniami, czego oni właściwie chcą, owi pandemici? O co im kaman? Jak cel albo cele osiągnąć zamiarują? "

  Tu jest odpowiedź:  https://drnowopolskipolskapanorama.home.blog/2020/04/01/walczac-z-epidemia-czyli-na-progu-apokalipsy/
 • @marek500 09:18:54
  Słuszne uwagi, tak napewno byłoby lepiej, ale przecież Łukaszenko to nie Mieszko i jakoś mu się udaje!?

  A czekać nie ma na co, bo apokaliptyczne zniewolenie widać już na horyzacie. Oczywiście nie tylko dla Polski.
 • @dr nowopolski 12:56:53
  Oczywiście że potrafi lawirować, jednak niezależny też nie jest. Jest w strefie wpływów Rosji i każdy drastyczniejszy krok w kierunku NATO dobrze się dla niego nie skończy.
 • @Kmieć 17:20:47
  I czy była tak wspaniała?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031